scaun imediat dupa masa

24-07-2009
raluca_andreea_raluca
Nu este medic/terapeut
raluca_andreea_raluca
Salutare la toata lumea de aici :) Sunt Andreea si am 20 de ani. Sa va dau cateva repere depsre mine.
Am nascut acum 3 ani, o fetita. Apoi au intervenit niste probleme de sanatate:
- am facut hepatita A,
- doct endocrinolog a spus ca am sindromul Cushing,
- anul acesta am fost operata de litiaza biliara.
Va solicit atentia problemei mele actuale:...Imediat dupa ce servesc masa, am scaun. Problema asta o am de 1 an de zile. Sa fie aceasta problema, legata de chestiunea cu litiaza biliara? E ceva grav?
Va multumes anticipat pt rapsunsuri.
4 comentarii
0
24-07-2009, ora 08:32
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Problema dumneavoastra se poate vindeca cu numai 2 granule homeopate !
Astfel de scaune imediat dupa masa reprezinta un simptom cunoscut in homeopatie pt. care se cunosc cateva remedii. Care din ele este necesar, va va spune medicul homeopat. Consultati un medic homeopat.

Degeaba bateti drumul la doctoti, acestia nu va pot ajuta chiar daca va gaseste un nume la boala... botezeara in sine nu ajuta..
0
24-07-2009, ora 11:04
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
scaunul dupa masa il ai din cauza ca nu mai ai fiere. Bila din ficat se varsa direct in stomac si de aceea.
Nu este grav.
Un medic te-ar putea ajuta in legatura cu o dieta.
In general trebuie sa nu mananci gras, prajit, zahar mult.
sanatate si sa iti traiasca fetita!.
0
04-08-2009, ora 21:20
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
In mod normal orice om sanatos are scaun dupa fiecare masa principala, adica maxim 3 scaune pe zi, nu mai mult...dvs. aveti aceasta problema de cand ati fost operata de litiaza biliara?

Consultati un medic internist si un nutritionist;)
Toate cele bune!


P.S. Sa va traiasca ingerasul
0
23-04-2011, ora 00:41
vali_iza12
Nu este medic/terapeut
vali_iza12
baietelul meu are 3ani si 10luni si e de felul lui constipat. in urma cu 3 sapt. a facut urticarie si a luat claritine+regim alimentar, dupa 5 zile de claritine a facut "enterocolita" a avut 6 scaune intr-o zi din care 1 doar mucus cu striuri de sange. a primit tratament cu fortum1g la 12h, colistin 2.5ml la 6h, cipriol250mg 1tbla 12h. baby jarra 1/2lingurita/zi. timp de 4 zile +regim alimentar. in urma acestui tratament scaunele au devenit mai consistente. analizele la sange au iesit in limitele normale, sumarul de urina a fost k, coprocultura primul rezultat facut din scaunul de dupa tratament (tratamentul s-a terminat duminica iar luni am recoltat din scaun) a aparut antigen rotavirus pozitiv, ag. h. pylori -pozitiv.
vineri adika la 5 zile de la terminarea tratamentului am repetat coprocultura pentru h. pylori -negativ, rotavirus-negativ. copilul are scaune de consistenta normala spre constipatie iar uneori pe suprafata acestora se observa mucus, mucus cu striuri de sange rosu.Va rog un raspuns cat mai urgent nu stiu ce sa fac. multumesc anticipat. prezinta si eructatii si gaze intestinale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: