Scaune dese

22-09-2011
Psiho-Ioana
Nu este medic/terapeut
Psiho-Ioana
De aproximativ 3 saptamani am probleme digestive: o stare de disconfort in regiunea stomacului, scaune dese (cel putin 2 pe zi maxim 4 pe zi), diaree (in functie de alimentatie trec de la o extrema la alta), balonare. Incerc sa mentin o alimentatie cat mai sanatoasa, dar la majoritatea lichidelor consumate (sucuri de orice fel, cafea, ceai) la scurt timp trebuie sa merg la toaleta. Starile de diaree asociate cu dureri usoare de stomac apar spontan, in orice moment al zilei, aspect care imi afecteaza activitatile zilnice. Ocazional am luat Triferment si Imodium. Credeti ca este ceva grav? Medicul de familie mi-a dat o serie de analize pe care urmeaza sa le fac. Mentionez ca am varsta de 22 de ani.
2 comentarii
0
22-09-2011, ora 22:20
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Doar, intreb:
- printre analizele recomandate ai primit si glicemia??
..de ce intreb?...
aceste stari de diaree IMEDIAT dupa ce mananci ar PUTEA fi de la o val. mai mare a acestei analize.
Sanatate.
0
23-09-2011, ora 00:41
Psiho-Ioana
Nu este medic/terapeut
Psiho-Ioana
Buna, da am primit VSH, glicemie, calciu ionic si total, TGP, TGO, sideremie (sper ca am scris bine), magnezemie, aslo, anticorpi antihelicobacter pylori, ex.coproparazitologic. Urmeaza sa merg luni pentru a face aceste analize; oricum a ajuns aceasta stare sa ma epuizeze si sa ma afecteze cu adevarat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.