Schimbare implanturi silicon si vaginoplastie

16-01-2017
OrianaS
Nu este medic/terapeut
OrianaS
Ma numesc Oriana si am 39 de ani si 3 sarcini la activ. In urma cu 12 ani am avut prima interventie de implanturi cu silicon (nu in Romania). Am fost extrem de multumita de rezultat, insa implanturile ar fi trebuit schimbate dupa 10 ani. Eram extrem de sceptica in privinta unei interventii in Romania si acesta este si motivul pt care am asteptat atat de mult timp pana sa ma hotarasc sa fac interventia. Hotararea finala a venit in urma faptului ca implanturile deja isi schimbasera forma si era deja periculos sa raman cu ele. Dupa lungi cautari pe internet, forumuri, etc, am dat de dr Radu Panturu, un medic estetician tanar si, fara sa ma mai consult si cu alti doctori, am hotarat ca el va fi cel care imi va face aceste interventii (doream si o vaginoplastie, avand in vedere cele 3 sarcini care isi spusesera cuvantul). Pot spune ca de la primul consult, dl dr Panturu (opereaza si consulta la clinica Medas si clinica Eliade), mi-a inspirat extrem de multa incredere, a dat dovada de rabdare, deschidere, amabilitate rar intalnita in Romania, profesionalism si de ce nu, chiar blandete. M-a facut sa ma simt extrem de comfortabil si de aceea instinctul mi-a zis sa merg pe mana lui. As vrea sa se inteleaga faptul ca acela a fost momentul in care am luat decizia de a nu ma mai consulta cu nici un alt medic. Pretul a fost de 4500 euro pt ambele interventii. Grija dansului pt mine, ca si pacienta, pe parcursul perioadei post-operatorii a fost extraordinara!!Sunt extrem de multumita de rezultatele interventiilor, sanii mei sunt cu mult mai frumosi decat chiar la prima interventie, vaginul este ca la 16 ani, iar cuvintele nu imi ajung pt a descrie adanca mea recunostinta pt profesionalismul de care a dat dovada acest medic, din punctul meu de vedere, un miracol descoperit in Bucuresti! Exista, iata, si la noi asemenea medici, o raritate, dar exista!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •