schimbarea laptelui

29-08-2014
ACL
Nu este medic/terapeut
ACL
Buna seara! Am si eu o intrebare:fetita mea urmeaza sa implineasca un an in curand si nu stiu ce lapte sa i dau in continuare nan 3 sau nan 1 junior ambele mergand de la un an dar nu stiu diferenta. Cu ce lapte este indicat sa continui? Multumesc
4 comentarii
0
29-08-2014, ora 22:09
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara. Ambele preparate sunt foarte bune, recomandate de la varsta de 1 an. Nan Junior 1 este bogat in vitamine si minerale. Trebuie sa tineti cont de aportul acestor commponente, in functie de cantitatea de lapte pe care o ingera copilul D-voastra in decursul a 24 ore. Daca fetita consuma mai mult de 500 ml lapte/24 ore consider ca puteti incepe cu Nan 3 si apoi, dupa o perioada, cand mai creste, sa incercati cu Nan Junior 1. Toate cele bune!
0
29-08-2014, ora 22:14
ACL
Nu este medic/terapeut
ACL
Mananca cam 2 biberoane de 180 ml rar 210 in decursul a 24 de ore...deci continui cu nan 3?! Multumesc din suflet pt lamurire..o seara frumoasa!
0
30-08-2014, ora 10:04
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna dimineata. Daca fetita agreaza acest preparat, are o buna evolutie a greutatii si a inaltimii, nu pare a avea nevoie de suplimente minerale si vitaminice, puteti continua cu Nan 3. O zi frumoasa!
0
30-08-2014, ora 10:18
ACL
Nu este medic/terapeut
ACL
Multumesc mult pt lamurire. O zi frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Formulele pentru sugari din lapte de vacă nu cresc riscul pentru diabet tip 1
  • Formulele de lapte și greutatea sănătoasă la sugari - opinia specialiștilor
  • STUDIU: Evitarea laptelui de vacă la copiii susceptibili genetic nu reduce riscul de diabet tip 1
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • Formulele pentru sugari pe bază de lapte de capră: sigure și la fel de benefice ca și cele pe bază de lapte de vaci
  •