Schizofrenie paranoida cod diagnostic 312

22-02-2018
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Buna ziua.
De 2 ani de zile sunt diagnosticat cu schizofrenie paranoida, am avut un debut de boala brutal ( vro 7 luni nu prea am stiut pe ce lume sunt functionam doar din inertie mintea mea era in alta parte) am fost internat de 3 ori, de la debutul bolii nu am mai avut vro recadere, ca sintome principale am auzit o voce in mijlocul capului care mi.a raspuns promt la o dorinta, am vazut persoane necunoscute care nu erau acolo si vorbeau cu mine, ma simteam urmarit de tot ce ma inconjoara, aveam stari cand pur si simpu parca ma acapara o vraja un episod de genu mi s.a intamplat cand m.am gadit la sinucidere atunci am auzit o inmormantare plus rasete.
Mentionez ca lucrez, as dori sa stiu daca pot fi scutit de taxele si impozitele pe salariu?
Ca tratament fac o injectie pe luna mentena 400mg
71 comentarii 12 3 Înainte ›
1
22-02-2018, ora 11:02
MamaM
Nu este medic/terapeut
MamaM
Tiberiu nustiu sa răspund la întrebarea ta eu vreau doar sa te felicit pt că ai zis că lucrezi și faci și tratament.Ce lucrezi? Te poți concentra la munca din cauza antipsihoticului că bănuiesc că asta e injecția ce o faci?
2
22-02-2018, ora 13:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Doar daca ai certificat de handicap s-ar putea sa fii scutit de unele taxe. Intreaba la Primaria de care apartii la Departamentul de handicap.
0
08-03-2018, ora 07:44
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Buna dimineata! Ai schizofrenie paranoida. Pe bune? Spui asta pentru ca, cel mai probabil, doctorii te au tratat precum un paranoic. Oare de ce? Asa le lasi impresia tu. Nu suferi de paranoia. Ce ai vazut sau auzit tu sunt lucruri pe care ti le imaginezi. Si eu imi pot imagina lucruri. Automat voi fi etichetat si tratat precum un schizo daca vorbesc despre asta si incep sa cred in tot ce imi imaginez. Te ai gandit la sinucidere si ti au trecut prin cap imagini cu inmormantare. Ok. Dar de ce cu rasete? Da, lumea poate sa si planga, oamenii pot sa si rada. E treaba lor, fac ce simt. Cu ce te afecteaza pe tine emotiile lor? Te ai gandit la inmormantarea ta pentru ca stiai cum se va proceda daca oamenii te gasesc mort, nu ai halucinat. Asa spun medicii cand tu nu esti capabil sa intelegi. ''Rasetele'' acelea nu sunt halucinatii. Sunt ganduri. Asa se numesc. Ia nu ti mai imagina tu ce se intampla daca si nu mai cauta sa gandesti in locul celor din jurul tau. Cand iti vezi de mintea ta, nu se mai intampla lucruri de genul asta. Daca m as apuca si eu sa ma gandesc la ce simte sau ii trece prin minte lu vecinu, nu as mai termina si uite asa te trezesti ca ti este mai rau, stand sa te uiti in gradina altuia.
0
09-03-2018, ora 11:50
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Buna ziua.
Spuneti ca vocea care am auzito in mijlocul capului, persoanele care le.am vazut si nu erau acolo, sunetele si vorbele exterioare auzite in momente de stres sunt ganduri...mi.am auzit gandurile?
Plus ca in astea 7 8 luni de psihoza sau cum se numeste ajunsesem sa cred ca ma urmareste tot ce ma inconjoara, si eu in timpul asta mi.am creat si dezvoltat in cap o tehnica de urmarire cu iz psihologic care duce spre sinucidere.cum functioneaza aceasta tehnica?... pai prin pozitionare timp spatiu in strada a unei mici armate de oameni si prin combinatie de gesturi apasate, sunete stridente, NLP toate adresate si personalizate persoanei urmarite intr.un control total a tot cel inconjoara, persoana urmarita trebuie sa.si dea seama ca ceva e nu e ok dar in acelasi timp sa nu fie 100% sigura ca e urmarita.daca persoana urmarita se agata de acest semi control a tot cel inconjoara(realistic nu poti controla 100% tot ce te inconjoara) venind cu fel de fel de jocuri psihologice personalizate dupa caz aceasta cade psihic.are vro logica cea ce spun?
1
09-03-2018, ora 16:28
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Da, ti am mai spus, sunt doar gandurile tale pe care le poti controla cum vrei tu in capul tau.
Nu te mai stresa si ia ti pastilele daca consideri ca nu poti dormi fara medicatie!
Spune-i doctorului tau sa nu te mai injecteze, s ar putea sa fie mai bine daca iei medicamente orale sau daca vezi ca nu te intelegi cu actualul medic, ai posibilitatea de a alege altul. Trebuie sa ti cont ca medicatia ta sa ti dea cat mai putine reactii suparatoare si sa si faca efectul dorit, astfel incat sa poti dormi linistit noaptea si sa poti lucra eficient la serviciu a doua zi sau sa te ocupi de ce vrei tu.
1
11-03-2018, ora 22:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Gabapentin

Numai prostii scrii si te dai in stamba. Ia-ti nene tratamentul si nu ii mai incurca pe oameni cu comentarii neavizate. Cum poti sa scrii asemenea idiotenii?
2
12-03-2018, ora 23:29
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Gaba, nu mai indoctrina oamenii sa nu isi ia tratamentele, e crima ce faci tu, si voi care sunteti in cauza nu va luati dupa el, luati tratamentul ca nimic altceva nu ajuta, cu cat nu luati cu atata se poate agrava, faceti ce va spune medicul.
Medicul stie cel mai bine ce trebuie sa faceti, ca noi dam pareri este una, insa medicul are ultimul cuvant.
0
14-03-2018, ora 22:09
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Costy, intr-adevar, singurul cu care ar trebui sa se consulte in privinta asta un pacient, ramane medicul curant.
Ai dreptate. Eu doar imi exprimam parerea, alegerea ii apartine intotdeauna celui in cauza.
De aceea, tot persoana respectiva are ultimul cuvant. Omul are dreptul de a face alegeri. El stie mai bine ca noi ce este mai bine pentru sine, fiind vorba de sanatatea sa. Sunt sigur ca va lua cea mai buna decizie iar pe noi ne va afecta cu atat mai putin. Seara usoara!
0
14-03-2018, ora 22:36
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Tiberiu pentru intrebarea ta trebuie sa te interesezi tot la medicul tau, el iti poate spune exact

Si eu sunt adeptul ca avem voie sa dam pareri, la subiectul ala cum ca una era pusa de barbat sa se culce cu altii ca sa aiba bani intrucat la ambii le placeau banii, intrebase fata ce sa faca.
Eu am spus ca daca crede ca poate face asta si nu e problema, sa o faca, ca daca o face protejat nu e nici o problema.
Daca considera ca nu poate si nu ii convine sa nu faca.
Cum ambele din ele nu faceau rau, am dat doua pareri si putea alege exact cum spui tu, pe cae crede ca e buna ptr ea.
Am fost condamnat ca am zis o prostie, ca-s un nenorocit si asa mai departe, eu nu am fost deacord !
Am spus ca aia era o parere si omul trebuie sa aiba de unde alege, nu sa fie doar o parere si sa fie obligat sa o aleaga pe aia, cand poate fi si alta tot buna.
Insa trebuie ca toate parerile sa nu faca rau, a orice ar alege e okey, daca vreuna nu e bune si face rau, si omul ala preia si aplica fara sa intrebe pe altcineva nu e okey, insa tu ai zis bine ce ai zis.
Cand am raspuns mai sus nu citisem bine postul.

Hai sa analizam ce ai spus tu mai sus deci:
- gandurile nu le poti controla tu, ele vin de la o problema chimica, ca sa dispara trebuie sa se repare problema si dispar de la sine, practica asta arata si realitatea chiar daca multi spun ca nu e asa, cum fac psihologii ca sa ia cati mai multi bani de la oameni, si eu am trecut prin asta, cum urca depresia anxioasa cum apareau scenarii si ganduri urate, cum se diminua, cum automat apareau alea bune si chiar daca doreai sa te gandesti la ceva rau nu mai mergea, asa ca aici nu e bine, doar o parere e buna, doar una e realitatea nu sapte, orice altceva crede omul este gresit, sunt de la psihoza, daca nu o trateaza de aia le are, aici ai gresit.
- Sa isi ia pastilele daca nu doarme fara, aici ai zis bine, asa este.
- Sa nu o mai injecteze doctorul si sa-i dea pastile ca poate si merge mai bine, si aici este corect, chiar daca e aceiasi substanta de baza ar putea reactiona diferit in functie de absortie si asa mai departe.
- Sa consulte doctorul cu privire la asta, si daca nu colaboareaza ala, sa il schimbe, perfect corect.

Deci 90 % parerea ta este corecta la general si o poate alege, prima nu ai zis-o bine tot la general, conteaza mai putin, conteaza ce ai spus dupa, ca alea se pot practica.
0
22-03-2018, ora 08:32
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Tratamentul decurge foarte bine...ma simt cat se poate de normal.
Intrebare...
Aceasta boala poate fi declansata artificial printr.o tehnica de urmarire cu iz psihologic?
0
23-03-2018, ora 20:25
netsky1984
Nu este medic/terapeut
netsky1984
@Tiberiu
Salut!!Ai intrebat mai sus daca poti fi scutit de impozitul pe salariu.Eu lucrez si am fost diagnosticat in 2007 cu schizofrenie paranoida.Am fost internat de 4 ori.Din ianuarie am certificat de handicap de gradul 2 adica accentuat.Eu nu mai platesc impozitul pe salariu.Din cate stiu eu doar cei cu grad accentuat si grav beneficiaza de aceasta scutire de taxa.Incearca sa iti faci certificat de handicap.E ceva de umblat...
Eu as fi putut sa am acest certificat de 10 ani dar nu am stiut.
0
25-03-2018, ora 22:12
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Tiberiu, boala asta se declanseaza put si simplu pe factori genetici si atat, la un moment dat debuteaza, se tot erodeaza reactiile chimice din creier si cand s-a erodat prea mult, apare, ea a inceput de mult insa nu iti dai seama.
Nu are nici o legatura ci izul psihologic, de unde ai scos-o ? Sau asta insasi este o idee psihotica care face parte din boala ta ? Adica idei, convingeri fara legatura cu realitatea !
Bine ca poti lucra macar, nu ai pensie ? De ce nu iei grad 1 ? Ca la schizo ai putea lua.
0
26-03-2018, ora 10:05
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Norocul meu este ca lucrez si beneficiez de tratament gratuit care este destul de scump injectia costa 1200 de lei.(si care se da la persoanele care mai au o sansa...asa mi s.a spus)
Alt beneficiu nu am primit...doctorita de la CSM mi.a spus ca ma pot pensiona oricand dar alceva nu primesc.Am intrebato de certificatul de handicap a spus clar NU...sa ma pensionez si sa traiesc cu 800-1000 de lei pe luna asta nu concep sa traiasca EA cu banii astia nu eu.Am 26 de ani nu am prietena (o sa.mi fie foarte greu sa gasesc pe cineva cat de cat ok care sa.mi accepte conditia) am nevoie de banii acum cat sunt tanar si cat de cat cu capul intreg si pot sa fac ceva constructiv cu ei nu la batranete cand nu o sa mai stiu de mine.Cu doctora care m.a vazut de la debutul bolii inca nu am vorbit despre ce avantaje ar avea aceasta boala dar sunt sceptic, rog ajutor cu sfaturi despre ce as putea sa fac.multumesc
1
26-03-2018, ora 12:31
CatincaR
Nu este medic/terapeut
CatincaR
Ti-a scris Netski mai sus ca el are acelasi diagnostic, are grad de handicap accentuat, munceste si nu plateste impozitul pe salariu. Doctorita aia a ta de la CSM o fi dusa cu sorcova, intreaba-l pe doctorul ce te trateaza daca ai putea obtine gradul "accentuat" de handicap in starea in care esti acum.
0
26-03-2018, ora 15:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Tiberiu

Tu trebuie sa discuti cu doctora de la comisia de handicap, nu cu alti doctori, ca nu se pricep.
Cu boala ta ai dreptul la gradul II de handicap si scutire pe impozitul pe salariu.
Pentru a obtine Certificatul de handicap iti trebuie 2-3 internari.
2
26-03-2018, ora 16:57
netsky1984
Nu este medic/terapeut
netsky1984
@Tiberiu.
Salut.
Pentru certificatul de handicap ai nevoie de :
Dosar cu sina;
1)act de identitate original si copie;
2)Pentru salariati, adeverinta de salariat(original);
3)Scrioare medicala de la medicul de familie(boli aflate in evidenta)-original;
4)Examen psihologic - recent, cu specificare scor GAFS(scala de evaluare globala a
functionarii)-original;
5)Examen psihiatrie - recent - original, insotit e documente medicale vechi(copie
fisa dispensarizare(copie acte vechi)), care sa ateste debutul bolii;
6)Bilet de iesire spital-copie;
7)Analize medicale;

Eu sunt din Bucuresti.Cei din Bucuresti beneficiaza si de un ''stimulent de integrare
sociala''.Asa se numeste.Acesta este 500 de lei si se acorda persoanelor care se
incadreaza in oricare din cele 4 grade de handicap indiferent de venit.
Gasesti mai multe informatii despre acest stimulent aici:
http://dgas.ro/stimulent-pentru-integrarea-sociala-a-persoanelor-adulte-cu-handicap/
Sunt mai multe beneficii printre care si faptul ca nu mai platesti impozit pe salariu.
Iti mentionez aici ca este foarte important scorul la scala GAFS.Se acorda la acest test un punctaj
de la 1 la 100.Eu am avut 32.Cam asta ar fi de spus despre pasii pe care trebuie sa ii urmezi.
Daca mai ai vreo nelamurire mai intreaba si daca stiu te ajut.Iti doresc sa reusesti.Bafta!!
0
26-03-2018, ora 19:36
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Tiberiu nu te mai gandi la prietena ca nici una nu sta cu tine care e sanatoasa, ca si asa nici bani mult peste medie nu ai ca sa zici ca ai compensa sa te manance de bani macar...
Maxim ar sta cu tine una cu probleme care nu gaseste altul sanatos.
Asa ca asta e.
In rest asta e, zici ca nu vrei sa te pensionezi cu 1000 lei lunar, vrei sa muncesti ca sa iei mai mult, e ok si asa.
Cu boala poate ramane asa daca te tratezi, insa cu fiecare criza se agraveaza putin, cu alta criza inca putin, asa zicea medicul sorei prietenului meu, evita cat poti crizele, asta e, eu iti zic adevarul, minciuna nu te ajuta, macar asa stii cum sa actionezi in caz de ceva.
Boala nu are nici un avantaj, de unde prostia ca ar avea ?! Din contra are mare dezavantaj ca-ti ia avantajele unei vieti normale, trebe sa iei mereu tratament, poate avea efecte secundare gen ingrasare, functia sexuala diminuata, diabet insa nu mereu, poate apare doar daca are mama ta sau tatal mamei, iti taie posibilitatea de a avea o familie okey, o prietena sanatoasa, si daca ai avea dar ai functia sexuala diminuata nu ar merge, deci asta e.
Este cea mai naspa boala psihica schizofrenia si NU se vindeca niciodata, ramane asa sau se agraveaza.
Ia tratamentul si ai mare grija, atata tot, altceva nu ai ce face, singura speranta e sa nu faci crize, deci asta sa faci.

Ca iti convine ca nu aia e, poate altii poate nici medicu, nu iti spun dar nu iti fac nici un bine.
Eu vreau sa ma pensionez in Germania ca am cetatenia, caci banii care imi da astia...ce sa fac cu ei ? Acolo e cam 3000-3500 lei ca valoare pensia si o trimit aici in cont de Euro, am si eu depresie si nu o pot trata, daca mai iau si de aici 1000, e bine, asa cu 1000 ce dracu trai sa fie ? Nu merge
0
27-03-2018, ora 08:29
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Rog MEDICII sa analizeze bine situatiile unde este prezent factorul divin.
Dupa multe luni in care nu dedeam nici un semn de revenire doctora mea m.a trimis la biserica...acolo preotul care m.a botezat dupa ce i.am povestit un vis foarte real in care mi s.a aratat raiul si iadul foarte cazut psihic fiind si dupa multe atacuri de panica ma ia in altar si.mi spune
tiberiu e simplu iei sfanta cruce si problemele dispar(si a luat o cruce in forma de sabie pe care a intorso invers a apucat.o cu doua maini si imi arata ca si cum si.o baga in coaste si imi tot repeta miscarea de a baga crucea in costa si.mi zice cu sfanta cruce nu te invinge nimeni ca dupa sa.mi spuna trecutul e al lui dumnezeu, prezentul e al tau iar viitorul e al diavolului
Au fost clipe grele de o intensitate greu de atins eu daca eram singur in ziua aia.eu muream...asa ca va rog mare atentie cu preotii.
0
27-03-2018, ora 12:00
Mercutio
Nu este medic/terapeut
Mercutio
Poți să lași numele preotului scris pe forum (să se ferească oamenii de el) - pentru că putea să îți provoace un șoc psihic major.
0
27-03-2018, ora 19:52
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Tiberiu, preotul ala nu a facut nimic rau, tu te-ai simtit rau ca ai probleme de sanatate, atata tot.
Nu avem de ce sa ne ferim de preotii astia, nu a zis nimic rau.
Nu are sens sa dai numele unui om care nu e vinovat ptr ca tu ai probleme de trairi din cauza bolii si te-ai simtit nu stiu cum/
Tu ai citit ce ti-am scris mai sus ? Ca ptr tine am scris, ai intrebat cum e cu boala ta, sau ai intrebat degeaba ?
1
28-03-2018, ora 03:51
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Costy tot respectul dar nu ai fost cu mine acolo, de ce nu poti sa crezi o intamplare adevarata care s.a intamplat exact asa cum scrie mai sus, este pentru ca am boala asta si credibilitatea mea in fata lunii e 0, nu mi s.a parut si nu exagerez cu nimic, acesta e adevarul chiar daca este spus de o persoana cu o boala psihica.
0
28-03-2018, ora 18:18
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Ca a facut popa si ce a zis cred, a zis ca viitorul e al diavolului probabil ca toti facem pacate si deci tot acolo am ajunge, dar ce asa problema ? Ca la asta ma refeream, starea ta de teama era ireala, nejustificata.
Oricum e vrajeala asta cu iadul si raiul, iar tu trebe sa fi destept si sa nu crezi prostiile astea.
Cu visul ala unde ti s-a aratat iadul a fost pur si simplu un vis, un produs al imaginatiei tale, deci nu este problema.
Asa ca nu ai de ce sa te sperii.
Deci nu ai credibilitate zero, e f okey ce ai spus, imi dau seama repede daca ce zici este doar produsul bolii tale, sau nu, stiu sa fac diferenta ca ma pricep in domeniul.
Si eu visez ca pic de la etaj..sau ca..vin unii sa ma bata, sau..ca nu stiu ce mi se va intampla, dar stiu ca e la misto, ca nu s-a intamplat nimic real din ce a fost in vis.
Religia e o vrajeala inventata de bogati in trecut ca sa manipuleze pe cei fraieri si nestiutori, a inceput ca sa nu conteste omul imparatul ! Sa se zica ca e trimisul lui dumnezeu...si de aici s-a tot dezvoltat asta.
Ca dovada ca nimic din realitate nu da cu chestiile astea, totul este o imaginatie, o facatura fara baza reala.
Daca stai sa analizezi, ai sa vezi cata anapodeala e in treaba asta, nu se pupa foarte multe

In general religia se prinde de oamenii care au o mica farama de predispozitie psihotica au in fundal acolo ascunsa care nu este boala, caci cred niste chestii si daca le explici cu argumente reale si demonstrabile, ei nu le accepta, adica exact caracteristica principala a mecanismului psihotic, dar repet, acest mecanism nu este boala, e doar unul de aparare.
Si majoritatea sunt asa, pentru ca acest mecanism este facut de natura ca sa te minciuneasca, sa te amageasca, viata e f grea si ca sa nu cedezi, te face sa crezi niste iluzii, deci este ceva innascut.
Dar socul este foarte mare cand o sa vezi ca nu se pupa cu realitatea si nu se intampla nimic bun din ce ai nevoie, deci nu e asa bine, mai bine sa stii si sa fi pregatit ptr realitate in caz de orice.
Cine nu are acest mecanism nu poate crede ceva aiurea fara baza reala, imediat se prinde ca e vrajeala.
Cred ca ai inteles ce vreau sa spun si ce am explicat ca si mecnaism.
Deci tu nu mai fi speriat de ce zice popa, nici nu te mai duce, ei sunt niste sarlatani care iau bani multi de la prosti.
Au masini, case, vile...stii cum se zice "un bogat nu intra in rai asa cum nu intra un elefant prin urechile acului", deci popii nu vor in rai ? Ca vor sa fie fff bogati, deci vezi ce anapodeala ?
0
30-03-2018, ora 18:27
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
@Tiberiu,
Preotii nu au voie sa aduca in altar persoane fara un motiv foarte bine intemeiat.
Ceea ce povestesti tu ca ti-ar fi spus cu crucea, nu poate fi adevarat, inseamna ispitirea cuiva, ori din nou asta nu se face, mai ales de catre un preot.

Ceea ce ai vazut au fost de fapt halucinatii, indiferent cat de reale ti s-au parut.
Esti sigur ca medicamentele isi fac efectul? Esti pe doza potrivita?
Incearca sa vorbesti si cu alt medic psihiatru, daca poti.
0
31-03-2018, ora 10:06
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Adica eu mint si am halucinatii?... te rog, ,
Cat despre faza cu altarul mama era in biserica si poate sa confirme ca am fost acolo...
0
31-03-2018, ora 11:16
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
Eu n-am zis ca minti si nici nu am insinuat asta. Asigura-te totusi ca esti pe doza potrivita de medicament.
0
31-03-2018, ora 11:23
Mercutio
Nu este medic/terapeut
Mercutio
@Lena8: Ceea ce ai vazut au fost de fapt halucinatii, indiferent cat de reale ti s-au parut.

Forumul acesta este destinat sprijinului reciproc în tulburările psihice sau este un forum destinat habotnicilor ? Zău, sunt locuri pe internet unde vă puteți desfășura în voie... Dar nu aici!
0
02-04-2018, ora 00:02
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Tiberiul ai zis o prostie !
Auzi la tine "eu sa am halucinatii ?", pai asta este caracteristica bolii tale, da, tu poti avea halucinatii si sa juri ca-s reale !
Insa poate nu este asa, trebuie verificat oameni buni daca s-ar putea, sunt si popi care fac din astea, nu bagati mana in foc ca nu, deci putea fi real sau nu !
Ce a zis popa nu ma mira deloc.
Acuma nu inseamna ca daca omul are o problema sa nu ii dam credibilitate deloc, trebuie verificat.

Mercutio lasa ma omul sa vorbeasca, e in legatura cu problema lui, ca l-ar ajuta, ca popa a zis ce a zis.
0
02-04-2018, ora 07:57
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Nu sunt dator sa ma explic nimanui... eu stiu exact ce mi s.a intamplat in acea biserica si nu am halucinat, nu am interpretat gresit informatia din jurul meu pur si simplu asta s.a intamplat..am vrut doar sa puctez intamplarea mea ca medicii si oamenii cu problema asemanatoare cu a mea sa aibe grija si sa fie mai cu bagare de seama... atata tot..eu am scapat dar altul putea sa moara din spusele acelui preot.Cat despre preot nu o sa dau numele sau locul unde profeseaza consider ca e irelevant.
1
02-04-2018, ora 10:42
CatincaR
Nu este medic/terapeut
CatincaR
"ca sintome principale am auzit o voce in mijlocul capului care mi.a raspuns promt la o dorinta, am vazut persoane necunoscute care nu erau acolo si vorbeau cu mine, ma simteam urmarit de tot ce ma inconjoara, aveam stari cand pur si simpu parca ma acapara o vraja...".
Tiberiu, DE UNDE, DE LA CINE, CUM STII ca vocea din mijlocul capului nu a fost reala (cine stie ce tehnologie noua, secreta sau ce putere supranaturala...), ca persoanele necunoscute pe care le-ai vazut si-ti vorbeau nu erau acolo sau ca atunci nu te urmarea tot ce te inconjoara?

Si inca ceva: de ce crezi ca ar putea un altul sa moara din spusele acelui preot?
0
02-04-2018, ora 17:06
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai asta am zis si eu, mergem pe varianta ca asa a fost, de ce sa moara un om de la spusele aluia, aici chiar zici o prostie Tiberiu, deci asta insasi este o chestie neconforma cu realitatea, asta sa ne explici si noua cum se putea asta ? Daca nu ne explici, nu este deloc okey, si deja ar fi o afirmatie neconforma cu realitatea, dar te ascultam sa vedem.
Eu pornesc de la ideea ca ai zis corect, nu ca nu ai spus.
Ca trebuie sa fie mai cu bagare de seama medicii, este corect, ca multi nu prea se implica.
Adaugă un comentariu / răspuns
71 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul