schizofrenie.manifestari

196 comentarii 1 23 ..... 6 7 Înainte ›
0
06-02-2011, ora 23:03
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
@The_Eye: in ce domeniu ai diploma?...ce anume esti?
In vanzari sub nici o forma sa nu lucrezi, eu am lucrat si stiu cum este...esti presata la maximum si risti sa faci recadere. Imi pare sincer rau sa ai o boala psihotica de la o asa varsta frageda.
Multe persoane sunt atrase de paranormal, misticism si sunt introvertite, insa nu toate fac psihoze (banuiesc ca la tine e vorba tot de o schizofrenie)...ca sa faci psihoza trebuie pe langa factorii de mediu sa fie si cei genetici, sa fie o predispozitie, un teren fragil si fertil pentru o astfel de boala.

Da, stiu persoane cu schizofrenie care lucreaza...spre exemplu e un domn profesor care preda la un liceu din orasul meu, el are schizofrenie de multi ani si e perfect functional, isi ia tratamentul, se interneaza de maximum 1-2 ori pe an daca e absoluta nevoie...si traieste cu boala.

Nu te-ai gandit la o cariera didactica?
0
06-02-2011, ora 23:13
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Diploma mea este in economie si afaceri internationale. Sunt practic economist, dar nu mai tin minte mare lucru din timpul facultatii ca sa fiu sincera cat am lucrat clar nu am invatat mai nimic. Nu m-am gandit nici o data la o cariera didactica, nici nu am facut cursurile de pedagogie in timpul facultatii. As vrea iar un post la receptie intr-o firma ca din tot ce am facut asta mi-a placut cel mai mult. De l-as putea obtine doar! Nu stiu, idei mai bune nu am, deocamdata.

Despre fondul genetic nu stiu ce sa zic, nu am pe nimeni in familie care sa fi facut asa ceva in afara de mine. Tata e uneori paranoic dar in probleme minore, si tatal lui era un om mai ciudat. In rest... Haha, de curand a zis sor-mea ca nu avem gene prea bune, m-a distrat.
0
06-02-2011, ora 23:26
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
Inseamna ca din partea tatalui ai mostenit gena...nu trebuie neaparat sa ai rude bolnave pentru ca nu toti fac boala desi sunt purtatori, iar schizofrenia poate sari peste multe genratii (chiar 7).
0
06-02-2011, ora 23:56
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Sa inteleg ca aveti schizofrenie stimata doamna/domnisoara Eye dar eu nu cred nimik din tot ce ati povestit dumneavostra aici si sigur mintiti si nu aveti cum sa aveti schizofrenie si mie nu mi se pare cand sustin ca vor astia sa-mi faca rau pt ca deja mi-au facut rau si o vor mai face in continuare si vor sa ma innebuneasca de tot dar eu o sa rezist ca am fost prost pana acum si am pus botu la toate vrajelile astea ieftine de 2 bani, toate inscenarile astea, ma simt ca intr-un film bine regizat unde eu sunt victima acestor nebuni care sunt in stare de orice pana la urma, vor sa ma faca nebun, sa ma duc la psihiatru si sa-mi puna la mistoooo un diagnostic care nu are nicio relevanta pana la urma ca asa ceva nu se poate pune, mie mi-e frika pt ca au facut sa-mi fie frika, mi-au indus senzatia ca sunt urmarit, mi-au indus senzatie de frika de boli, mi-au indus toate chestiile astea si m-au otravit dracu de mi-a cazut parul din cap cu tot o substanta foarte toxica care pooate duce la dementa sau schizofrenie dk esti mai slab mental, ce dovada mai mare ca asta sa am si m-au si mintit sa ma duc sa-mi fac analize peste analize pt toate bolile, asta se numeste bataie de joc doar pt ca am suparat pe unii de la niste partide sau io stiu de unde de sus si asa se face in tara asta, dk cineva nu se supune si face pe " nebunul " pai te fac ei nebun cu acte in regula pana la urma si nu te mai angajeaza nimeni niciodata dk ti-au pus eticheta asta, mai iti dau si niste pastile la mistooooo sa te faca cu capul, antidepresive de-lea are sunt foarte toxice si te distrug mental, devii o leguma de la ele si asa se face cand vrei sa distrugi un om din toate punctele de vedere iar voi astia care scrieti pe-aici pe forum unii dintre voi sunteti pusi sa scrieti la mistoo si aveti si beneficii materiale din toata asta, traim intr-o lume care este foarte controlata la toate nivelele, extrem de controlata iar noi oamenii de rand suntem manipulati ca pe niste animale si dk nu te supui e grav, poti sa-ti pierzi si viata dk faci pe " nebunul " intre ghilimele si stiu bine ce vorbesc si stiu CE SE INTAMPLA CU MINE PT CA NU SUNT NEBUN SI NU MI SE PARE !!!!!!!!
0
07-02-2011, ora 10:28
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
S-o luam cu inceputul, daca te-ai tot testat pentru HIV de cateva ori, eu zic ca probabilitatea de a fi contactat boala este mica, mai depinde si de conditiile igienico-sanitare conexe, de igiena personala, poate ca te-ai si protejat, nu stiu...
Din ce-mi relatezi tu, ai facut o psudopelada Broq, adica ti-a cazut parul in unele locuri, ca niste urme de urs in zapada, nu-i bai, am facut si eu boala si in cateva luni de infiltratii cu Diprophos si Xilina, parul s-a regenerat(plus monoxidil si o reteta a domnului dr.Joca, de la policlinica CFR Constanta).Infiltratiile se fac saptamanal...
Atatia oameni care sunt pe forum ti-au spus ca traversezi un episod psihotic, unii din experienta lor de viata, altii prin studiile facute.
Trebuie neaparat sa urmezi un tratament medicamentos, de preferat intr-un spital, departe detot si de toate.Iti vei reveni cu siguranta.
Din forum n-are nimeni de castigat.
Cu stima,
0
07-02-2011, ora 10:31
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Si inca un comentariu Cosmin, tu n-ai nevoie deantidepresive, ci mai mult de antipsihotice, dar oricare ar fi tratamentul, te vei obisnui cu el si in cateva zile, poate o saptamana, nu vei mai simti reactii adverse si vei rade singur de ce povesti ti-ai imaginat.Poate ca nu-i vorba pana la urma de o psihoza grava.
Cu stima
0
07-02-2011, ora 13:54
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Pulbere de stele.

Eu nu imi fac probleme ca vai ce ma fac mi-a cazut paru din cap, sunt urat nu ma mai plac femeile, nu se mai uita nimeni la mine, nu ma plac nici io cum arat sau chestii destea de copil, arat bine si acum serios vb, nu am nicio problema ca am ramas chel sa zik asa si trebuie sa ma tund la 0 sau la 1 mereu odata pe saptamana, io imi fac probleme ca m-au otravit de mi-a cazut parul ca asa singur nu cade niciodata si io nu sunt din neam de cheliosi, nu a avut nimeni niciodata chelie si cum am io acum nici nu se pune problema, dk Doamne fereste fac ceva grav la organele interne de la otrava sau ce dracu mi-or fi pus in bautura si asta e nasol de tot sau sa-mi fi dat vreo boala incurabila ca pt asta sunt in stare de orice, absolut orice, iau viata unui om pt asta fara nici cea mai mica remuscare si stiu ca sunt multi cei care mi-au facut atata rau ca unu singur nu putea face asa ceva si asta a fost un mare complot impotriva mea timp de mai bine de 1 an si nu trec prin nicio psihoza, lasati-ma in pace cu chestiile astea ca eu nu am asa ceva pt ca sunt destul de echilibrat si asa am fost mereu, nu am in familie si nici in gena mea sa fac asa ceva si nu o sa iau niciodata medicamente pt asta, dk toate astea au fost induse si exact asa mi s-a intamplat, am fost urmarit peste tot de politie sau io stiu, am fost mintit, am fost batjocorit in ultimul hal si asa ceva faci dk vrei sa dereglezi mental pe cineva si il mai si otravesti ca sa fie treaba facuta klumea !!!!!!!!!!!!! O sa-mi revin din toata " nebunia " asta, dar e greu cand toata lumea are ceva cu tine !!!!!!!!!!!!!
Si nu mai imi scrieti ca si asa nu iau in considerare sfaturile voastre !!!!!!!!!!! Sanatate !!!!!!!!!!!!!
0
07-02-2011, ora 14:26
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Doar o intrebare...

Sunt nedumerit de ce ai postat tocmai pe subiectul asta - schizofrenie.manifestari-, de ce nu ai scris in alta parte... sa zicem, depresie sau mai stiu io ce.

Ai cumva vreo banuiala ca delirezi si astepti vreo confirmare pe topicul asta ca esti "totusi" ok ? Se pare ca nu ai sanse deocamdata la asa ceva. trebuie sa te mai agiti putin, te mai dai cu capul de pereti.

La un moment dat vei vedea ca depinzi de altii, fiindca tu nu mai esti conectat la realitatea aia concreta si cacacioasa: acoperisu de deasupra capului si mancarica de fiecare zi.

Viata e o cutie cu surprize !
0
07-02-2011, ora 14:27
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
Pulberedestele, The_Eye etc...nu-l mai luati in considerare pe Cosmyn caci ori face trolling, ori e grav bolnav de schizofrenie manifestand delir paranoi de urmarire, otravire, influenta etc. Probabil bolnav fiind, daca familia nu se oboseste sa il interneze fortat...atunci nici noi nu avem de ce sa ne dam interesul...oricum nu intelege ce e cu el oricat ar incerca cineva sa il contrazica si sa ii aduca argumente.
0
07-02-2011, ora 14:39
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Cosmin,
omule, boala ta apare si idiopatic, se numeste pseudopelada Brocq, si da, se pare ca este cauzata de stress, mergi la un dermatolog, daca are fler, va stii ce sa faca, si nu te vei mai tunde zero.Intelegi, boala asta de par apare fara cauza, pe mine nu m-a otravit nimeni.
Apoi, ca sa treci prin ce zici tu ca ai trecut, trebuie sa fii o personalitate importanta, si scuza-ma, nu cred ca este cazul, oricum pe la noi nu s-au intamplat asemenea chestii!Poate prin Rusia, citeam ceva de un agent secret care a patit asa ceva, dar nu e cazul tau.
Ca vrei, ca nu vrei, fara tratament boala se va grava si vei ajunge intr-un spital pe termen indelungat, in loc sa iei niste pastilute acasa sau sa stai internat cateva saptamani.
Te joci cu focul! De dragul tau scriu, dar se pare ca are dreptate dr.T cand zice ce zice, ce ar fi daca totusi ai descrie unui psihiatru prin ce treci, el ar discerne mai bine intre adevar si confabulatie!Cu stima,
0
07-02-2011, ora 15:00
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Sunt constient ca depid de altii pt ca nu ai cu sa stai singur toata viata ta iar ca sa supravietuiesti trebuie sa depinzi de altii normal ca vrei sau nu vrei, si e foarte nasol sa nu ai prieteni sa nu ai nimik si exact asta au vrut unii sa intru in starea asta de depresie fortat pt ca recunosc m-am purtat urat cu niste persoane cu mare influenta din oras, stiu asta foarte bine, stiu ce am zis si ce am facut si unii sau societatea s-au gandit sa-mi dea o lectie iar faza cu otravirea exact asa mi s-a intamplat si nu trebuie sa fii o persoana foarte importanta ca sa patesti asa ceva sau sa fii infectat intentionat, e mai bine dk nu esti cunoscut si esti un om oarecare pt ca nimeni nu o sa te ia in seama si pe asta mizeaza cei care mi-au facut asta, ca oricum nimeni nu o sa ma creada si dk am Doamne fereste vreo boala sau am probleme de la otravire e grav, atat am avut de zis nu o sa mai scriu niciodata ca vad ca lumea imi zice ca sunt plecat cu pluta si nu vreau ca lumea sa-mi dea mie dreptate in niciun caz doar mi-am zis si io experienta neplacuta prin care am trecut sau trec in continuare.

Si am scris aici pt ca dk scriam in alta parte chiar ca ma credea lumea nebun, asa mai bine aici la subiectul asta cu schizofrenia pt ca citisem pe net despre ea si stiu ce simptome are in mare parte ceea ce la mine nu este cazul !!!!!!!!!!

Sanatate la toata lumea, ca-i mai buna decat toate, toate trec toate se duc si orice suferinta este calea prin care te apropii de Dumnezeu !!!!!!!!!!!!!!
0
08-02-2011, ora 07:47
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
In primul rand nimeni de aici nu-i plecat cu pluta, daca are o afectiune psihica, si-o trateaza si o constientizeaza, nu-i nici o nenorocire.Problema nu suntem noi, esti tu, cel care refuzi un banal consult psihiatric.Cu bine!
0
08-02-2011, ora 13:27
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Stiu foarte bine prin ce perioada din viata mea trec si voi trece in continuare pt ca m-au scos din sistem, cum am auzit de atatea ori la TV chiar din gura Generalului de brigada si marelui scriitor si om de stiinta Emil Strainu in emisiunea " Codu lu Oreste ", care a zis ca dk superi pe cineva foarte important asta ti se intampla, te scot din sistem, te izoleaza de societate si iti mai fac si rau fizik ca sa simti pe pielea ta ce inseamna dk vb urat, dk ameninti, dk esti nesimtit si faci pe " nebunul ", asta e, nu am ce face, asa se comporta societatea cu cei care se opun ei, se opun muncii, au pretentii, nu sunt oameni klumea, oameni care nu suporta sa primeasca ordine si societatea reactioneaza prin oamenii cu care intrii in contact sa-ti faca zile negre mereu, pt ca sunt pusi de cineva ca sa faca asa ceva si ai impresia ca toata lumea este impotriva ta, te marginealizeaza complet, asta e cea mai dura realitate care i se poate intampla unui om in viata, sa fii exclus din societate ca pe un gunoi este foarte grav si lasa rani adanci asupra psihicului si sufletului unui om si te distruge din toate punctele de vedere moral, social, pshihic si fizik in cele din urma. De-asta mi-au pus si otrava ca sa sufar fizik prima data, sa-mi cada paru sa raman chel si sa ma pot distinge fata de alte persoane, am mai vazut io oameni chei si acum imi dau seama ca unii au patit asa ceva si de-asta au ramas fara par ca se vede unde a fost par si s-a rarit, iti dai seama dk e din cauze genetice sau nu imediat, am inceput sa inteleg mecanismul pt ca am trecut prin asa ceva, ca dk nu treci nu crezi, m-au urmarit mereu, m-au batjocorit peste tot pe unde m-am dus si ce am patit in ultimul an si vreo 6 luni din 2009 este de nedescris in cuvinte, mai rau de atata nu se poate, din cauza stresului si terorii la care esti supus poti sa mori, sa faci infarct acasa, m-au chinuit rauuuuu de tot la fel ca pe un animal, mai ales psihic, si-ti distrug si familia dandu-i si pe ei afara de la servici !!!!!!!!!!!

Apropo io ma uit la emisiuni stiintifice la TV, citesc carti stiintifice pt ca ma pasioneaza asa ceva, am cumparat de cand am terminat facultatea carti de Pavel Corut, Emil Strainu, si alte carti interesante din librariile virtuale de pe internet, deci imi place sa citesc, sa fiu informat si poate recunosc am pierdut contactul cu realitatea si poate m-am retras in mine, ca sa zik asa si poate si de-asta am patit atatea pt ca am refuzat munca, asta este principalul motiv iar ca o societate sa evolueze trebuie ca toti oamenii sa munceasca si io in afara faptului ca am lucrat 6-7 luni maxim in toata viata mea, nu am facut nimik altceva si am mai si vb urat, am jignit si am amenintat si poate merit tratamentul asta atat de dur din partea tuturor, imi recunosc greselile, dar consider ca toata bataia asta de joc trebuie sa se termine odata si odata altfel nu mai am niciun viitor in aceasta tara, o sa fiu un rebut al societatii si nu vreau asta si acum sunt un om matur !!!!!!!!!!

Sanatate, fericire si iubire !!!
Pace, lumina si iubire !!!
Dumnezeu sa ne ocroteasca si sa ne binecuvanteze pe toti !!!
0
08-02-2011, ora 14:09
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Sunt foarte curios sa stiu dk in alte tari din UE dk refuzi s muncesti esti considerat un gunoi al societatii si un rebut si ai parte de acelasi tratament ca aici in tara asta, la noi in Romanica noastra aici unde s-au impamantenit obiceiuri foarte urate si care te distrug din toate punctele de vedere ca om si astea sunt tehnici vechi de pe vremea comunistilor care mai sunt si acum aplicate, doar ca inainte te luau direct de-acasa, te bateau, te chinuiau, iti puneau in carca tot felul de acuzatii si inventau ca sa te bage la puscarie nevinovat si sa te batjocoreasca in ultimul hal, dar acum fiind democratie nu mai au voie sa faca asa ceva dar te ataca psihic, te otravesc, te marginalizeaza, te desconsidera, te fac si nebun, te fac praf intr-un cuvant si asta este cea mai dura realitate cu care se poate confrunta un om in viata si nu mai ai niciun viitor in tara respectiva dk toti se poarta asa cu tine, innebunesti dracu de tot in cativa ani de zile, maxim 10 ani, o iei de nebun pe strazi, ca mai sunt multi care au patit asa ceva chiar aici in oras si s-au distrus de tot, stau numai in baruri, nu au loc de munca, nu au bani, nu au familie, nu au nimik si nu vreau sa ajung in situatia lor pt ca eu am o educatie si nu permit sa mi se intample asa ceva si trebuie sa fac ceva pana la urma, dk nu pot aici atunci cu parere de rau o sa emigrez de-aici ca nu mai suport !!!!!!!!!!! Sanatate !!!!!!!
0
08-02-2011, ora 14:38
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Astia sunt in stare de orice pana la urma, vor sa ma omoare lende nenorocitii dracu ce suint, de comunistii dracu, de milogii dracu, de parsivii dracu ce sunt, de kakatii dracu, ca m-au facut cu capu de 1 an jumate si nu mai suport atata bataie de joc din partea tuturor si m-au otravit parsiveste ca acum 5000 de ani ca pe vremea faraonilor ca asa stiu ei sa faca, sa distruga un om otravindu-l cu cine stie ce substante toxice ca sa-l distruga de tot fizik, iti pun putin mercur de fiecare data si intr-un an te termina de tot bagami-as pl in mortii lor de nenorocitii dracu ce sunt, de criminali cu sange rece ca sunt in stare de orice chiar sa te infecteze intentionat cu HIV sau alte boli grave ca deja am aflat ca am hepatita B sau e la vrajeala ca sa mascheze otravirea ca iti afecteaza ficatul prima data toxinele si pot sa fac 10 mii de teste in tara asta ca tot nu aflu nimik si ma lasa sa mor asa cu zile si asta e o treaba bine facuta si au contribuit multi la toata treaba asta si pt asta ai blestem sa dea cancerul in toti care mi-au facut rau in ultimul an de zile si sa se aleaga praful de ei si sa moara in chinuri groaznice ca nu mai suport sa ma otraveasca cand beau un pahar de vin sau de bere intentionat cand nu sunt atent, prietenii astia falsi care ai am si care sau pus pe mine sa ma distruga de tot, pt asta ar trebuii sa-mi fac dreptate singur dar imi risc libertatea asta de kakat care o mai am in tara asta, ca asa ceva numai libertate nu este si sunt foarte nervos, suparat si extraordinar de revoltat pt tot ce mi s-a intamplat iar voi va permiteti sa ma faceti nebun, ca am perioade de pshihoza auzi, ca doar nu oi avea vedenii, nu aud zgomote ciudate nu nimik, asta inseamna sa ai pshihoza si fac diferenta foarte bine intre realitate si imaginatie sau halucinatii, in mortii vostrii de criminali, va blestem sa va arda focurile IADULUI pt pacatul asta !!!!!!!!!!!!!!!!
0
08-02-2011, ora 14:43
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
E adevarat ca mai nou s-a scos din dictionarul limbii române cuvantul "mercur"? Cel ce va fi folosit pana la urma in mod curent ar fi "merfund".
O noua reglementare a Academiei !
0
08-02-2011, ora 14:50
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Mercur [ argint viu ], care are simbolul Hg este metal greu si se gaseste in tabloul lui Mendeleev alaturi de alte substante foarte toxice pt organism, cum sa se scoata mai din DEX asa ceva esti cu capu rau de tot !!!!!!!!!
0
08-02-2011, ora 14:54
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
Cosmyne, ia-o usurel omule ! Situatia ta poate e nasoala dar nu esti singurul. Uite, si Cristi borcea cu nevasta-sa se pare ca au fost intoxicati cu mercur. Daca te revolti atata nu faci decat sa-ti rispiesti energia aiurea. apoi trebuie sa intelegi ca situatia in care te afli te-a bulversat. Esti impulviv si devii paranoic dar asta i se poate intampla oricui daca ar trece prin ce ai trecut tu. Important este sa -ti gasesti calmul si echilibru. Incearca sa-ti ordonezi mintea si sa gasesti solutii. Poate un medic psihiatru te-ar ajuta sa te limpezesti nitel. Sunt perioade grele in viata care ne duc la usa psihiatrului ca altfel e mai rau. Asta nu inseamna ca esti nebun sau ca ai luat-o razna ci doar ca din cauza furiei poti [pierde controlul asupra mintii tale si e nasoool.
Uite, in tarile mai dezvoltate oamenii se duc frecvent la psihiatru, n-ai vazut in filme ? Si cand isi pierd serviciul sau trec printr-un divort, un moment ce ii maecheaza...
Dupa ce te linistesti si te limpezesti o sa vezi mult mai clar lucrurile si ia-o incet sa descoperi cu ce substante ai fost "omenit " de catre cei care au vrut sa te rapuna.. Du-te intr-un oras in care nu stie nimeni de tine si fa-ti analize acolo. Poti sa dai date false sa nu stie aiai ca esti tu, daca esti speriat ca-ti falsifica cineva analizele. Se gasesc solutii daca vrei.
Din moment ce crezi ca esti bolnav, boala te-a invins deja pe jumatate. Mintea omeneasca are resurse nebanuite, si de vindecare si de boala. Trebuie sa inveti s-o directionezi in sens pozitiv. Stii tu, tot ce nu ne omoara ne intareste. Sa auzim de bine !
0
08-02-2011, ora 15:10
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Nu mai fac nicio analiza niciodata in viata mea ca tot isi dau seama ca ma urmaresc prin telefonul mobil sau io stiu prin ce metode, am si microfoane in casa puse sunt absolut sigur de asta ca in 2009 am renovat putin apartamentul si e foarte nasol sa faci ceva fara sa stie unii care s-au pus pur si simplu pe mine si mi-au facut atata rau, si am facut teste toxicologice si au iesit bine ca doar nu stateam asa pana acum de nebun, am facut vara trecuta test pt Mercur si alte substante si cred ca mi-au dat ceva care nici nu exista test pt asta sau mi-au dat analize false si sa-mi dau date false nu pot ca se cere buletinul inainte, sau as putea dar nu mai mai complic sa aflu nimik, stau asa si dk am ceva ma jur pe viata mea ca o sa fac si io rau la unii ca doar traim aici in acelasi oras !!!!!!!!!!!!!!!!
0
08-02-2011, ora 15:17
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Cosmyn a scris:
*******
cum sa se scoata mai din DEX asa ceva esti cu capu rau de tot !!!!!!!!!
*********
Crezi ca chiar se poa sa fiu cu bibilica ? Ce-mi recomanzi in cazu asta ?
0
08-02-2011, ora 15:29
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
... pana una alta tu te asasinezi singur cu modul in care gandesti. rautatea si furia te intoxica mult mai multe decar un " amarat" de mercur sau cine stie ce alte dracii or mai fi. Incearca la cele sfinte. Du-te la preot sa te boteze cu alt
nume poate ti se schimba karma :) dar nu te mai intoxica cu ganduri atat de negative
0
08-02-2011, ora 15:44
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Deja ma iei la mistoooo domnisoara/doamna Irina Toma si nu-mi place cand cineva isi bate joc de mine iar gandurile mele negative nu sunt chiar atat de negative precum par, stiu sigur ca cineva mi-a vrut raul si a vrut sa ma distruga si va continua pana poate ma voi imbolnavii de vreo boala pana la urma, o boala autoimuna sau oricare alta, dk de exemplu iau cine stie ce medicamente pt ca traim intr-o lume NEBUNA iar doctorii nu fac altceva decat sa te imbolnaveasca si mai mult cu medicamente si cu tot felul de vaccinuri toxice care iti dau peste cap tot organismul, asa ca lasati-ma in pace cu toate bolile ca io personal nu am vazut doctori bolnavi, oare de ce ?????????? Exista doar bolnavi si nu BOLI iar aproape toate bolile sunt date de psihik, iar medicamentele amelioreaza doar durerile nu trateaza CAUZA si industria farmaceutica va disparea in curand !!!!!!!!!!!!!!
0
08-02-2011, ora 15:54
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
Nu te iau la misto, crede-ma ! Chiar eu am apelat la solutia asta cand aveam convingerea ca tot universul comploteaza impotriva mea. Dar asta se intampla cand incerci sa gasesti solutii, nu cand incerci sa gasesti vinovati.
0
08-02-2011, ora 16:09
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Karma unui om poate sa fie NEGATIVA sau POZITIVA depinde de ce a facut sufletul omului intr-o viata anterioara sau in alte vieti anterioare iar aceasta se poate schimba dk treci prin suferinte si dk intelegi si constientizezi de ce treci prin asa ceva si iti inveti lectiile vietii ca numai asa devii un suflet de o inalta vibratie spirituala si esti mai aproape de Dumnezeu, poate ca noi toti suferinzii din viata asta intr-o viata anterioara am fost cine stie ce tirani, ce oameni malefici fara niciun Dumnezeu si care am facut rau la altii si poate acum ne mai spalam din pacate si ne anulam raul facut intr-o viata anterioara si in felul acesta noi oamenii ca suflete vom ajunge la o vibratie spirituala inalta si vom fi altfel, caci Dumnezeu este in fiecare dintre noi si nu ne lasa sa ne autodistrugem ci vrea ca noi insine sa devenim mai buni !!!!!!!!!!!!!!!!!
0
08-02-2011, ora 16:12
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
Kropotkin a sesizat corect : de ce ai pus problema fix aici... ?!!!
E o intrebare retorica de fapt. Raspunde-ti tie !
0
08-02-2011, ora 16:20
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
E corect ce spui de Karma. stii multe lucruri. Vezi bine ca ni se intampla probail este scris in semnalul noastru inca inainte de a ne materializa intr-o forma sau alla. Atunci cum poti tu sa-l banuiesti pe Gheorghe sau Vasile ca
ti-au facut rau premeditat?? Lasa-i in soarta lor ca au si ei propriile karme de dus. Iesi din cercul asta in care te invarti din inertie si incearca sa consolidezi alte fundamente. Stii cum e... cand un windows e virusat ii dai scanare. Daca nu merge schimbi programul de operare.
0
08-02-2011, ora 16:41
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Am pus problema tocmai aici ca sa pot sa-mi zik si io offffff-ul care ma macina de atata timp si nu-mi da pace si din care nu mai pot sa mai ies, ma invart intr-un cerc vicios asa simt si nu e de bine, ai remarcat bine, iar de simtit normal ca simti inainte de a ti se intampla ceva rau si orice ai face dk asa iti este scris sa ti se intample nu ai nici cea mai mica putere sa schimbi asta pt ca astea sunt legile Universului sau poate oi fi blestemat iar blestemele sunt greu de anulat si te urmaresc toata viata, dar in cazul meu sunt absolut sigur ca e mana de om la mijloc iar aceia care mi-au facut asa ceva vor platii pt asta, sunt absolut SIGUR si nu ai voi pedepsii io pt ca maine dk vreau si sunt cu capu pot sa-i pedepsesc io dar ceva ma impiedica sau nu ma lasa sa fac asa ceva !!!!!!!!!!!!!!

O sa schimb programul de operare ca deja este invechit si nu mai da randament :P !!!!!!!!!!
0
08-02-2011, ora 17:01
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
Si eu ma gandesc sa schimb lumea sau macar o mica parte din ea dar stiu ca mai intai trebuie sa ma fac bine si sa-mi gasesc echilibrul. E fundamental sa ne aducem in punctul de echilibru cosmic cu noi insine :)
Sunt sigura ca o sa redevii puternic si o sa-i ingenunchezi pe cei care au gresit fata de tine... prin insasi evolutia ta : sa devii un om drept si puternic mental, conectat la vibratii superioare. Experienta prin care ai trecut te va ajuta pe viitor sa fii mai selectiv in relatiile cu oamenii si mult mai prevazator. Nu vezi ca toti oamenii care au ajuns puternici se feresc de ceilalti ? De ce oare?
Asa suntem contruiti. Sta in natura umana pe care nu o putem nega.
0
08-02-2011, ora 17:22
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
Poporul asta se formeaza dupa balada " Miorita" care ni se inoculeaza inca din frageda pruncie, asa ca n-ai la ce sa te astepti !
0
08-02-2011, ora 20:11
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Dai in mortii lor ca m-au otravit parsiveste ca acum 5000 de ani si dk am Doamne fereste ceva ma jur pe viata mea ca o sa-i caut si o sa-i gasesc si in gaura de sarpe si de razbunarea mea nu scapa oriunde in lumea asta si atunci chiar nu mai conteaza ce se intampla cu mine in mortii lor de kakati ce sunt, acum am unele retineri si nu ma razbun bagami-as pl in gura lor de nenorocitii dracu parca am fi in Vestul salbatic dar o sa le raspund cu aceeasi moneda, mai sunt eu bun cu toata lumea asa la nesfarsit ????????????????????????
Adaugă un comentariu / răspuns
196 comentarii 1 23 ..... 6 7 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiile de aerobic ar putea ajuta persoanele cu schizofrenie
  • Frații persoanelor cu schizofrenie au un risc mai mare pentru același diagnostic
  • Schizofrenia
  • Mutațiile genetice care cresc riscul de schizofrenie
  • Tehnica neurologică ce îmbunătățește performanțele cognitive
  • Vitaminele din complexul B luate împreună cu tratamentul reduc simptomele schizofreniei
  • Primul test fiziologic pentru depresie și schizofrenie
  •