Sclerodermie, sist. im. slabit, varice care reapar

13-12-2010
Eu-123
Nu este medic/terapeut
Eu-123
Stimati domni,

Va rog sa ma ajutati cu un sfat, De vreo 10 ani ma lupt cu o problema genetica. Am varice pe piciorul stang care au fost rasoperate (anul acesta am suferit a treia intreventie cu inca aproximativ 20 incizii dupa altele in anii trecuti). Toate le-am facut la domn doctor Horatiu Angelesecu. In toti acest 10 ani pe acelasi picior mi-au aparut niste pete galbui...intre timp ele s-au inmultit pe toata gamba piciorul si au o imagine dezastruoasa impreuna cu varicele pe care le tot vad revenind. Domn prof Nedelcu mi-a pus diagnosticul sclerodermie pe vremea respectiva (acum aprox 7 ani). Am urmat atuncea tratamente diverse cu Detralex, vitamine, infiltrari de colagen. Fara nici un rezultat., varicele continua sa imi iasa, petele urca spre fese. Nu stiu cu cine sa ma consult. De fiecare data cand ma duc sa arat varicele se opteaza pentru operatie...dar nu exista niste analize??e clar ca piciorul acela are o problema, nu trebuie eradicata cauza??? La ce medic sa ajung? Eu nu mai vreau sa ma operez de varice, trebuie sa existe si alte variante nu atat de incisive. Peste toate astea imi este mereu frig, am probleme cu infectii urinare foarte frecvente, acum cativa ani am scos si fierea fiindca am inteles de la doctorul chirurg ca am un sistem imunitar in pioneze si ca tot corpul meu creeaz pietre si lupta impotriva lui. Am doar 31 de ani!

Sper din tot sufletul sa citeasca cineva. Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.