Scoaterea unei unghii moarte

28-11-2013
xampierre
Nu este medic/terapeut
xampierre
Acum ceva timp, am avut o unchie incarnata, si am fost sa mi-o scoata medicul de familie. Mi-a scos-o, dar dupa ce a crescut ~ 3/4 din ea, m-am lovit destul de urat, si s-a oprit din crestere. Toata asta se inampla pe-acum un an, cred. Am fost prea lenes sa ma duc vara trecuta, si cred ca nici acum, in vacanta de iarna n-am timp. Voiam sa stiu daca e la fel de dureroasa ca o scoatere normala, daca va mai creste iar, si daca, poate, totusi am timp in vacanta de iarna. Tinand cont ca va trebui sa port ghete.
Arata foarte inestetic, si chiar miroase :-s.
Mi-e si rusine sa ma duc la medic ):. Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
29-11-2013, ora 14:19
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Mie mi s-a scos o unghie de la mana cand aveam 15 ani si din cate imi amintesc dadeam cu crema care continea antibiotice si nu-mi aduc aminte ca sa fi mirosit urat.Stiu ca mi sa scos pe viu pt. ca la mine era infectata dedesubpt ceea ce o facea ca sa fie mai putin lipita de carne si a durat putin.
Chiar daca o scoti din nou eu cred ca va creste iar dar cel mai bine este sa mergi la un medic pt. ca in urma unghiei ramane io rana deschisa care se poate infecta foarte usor.
BAFTA.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  •