scrugeri roz-maronii

21-01-2010
fluturash22
Nu este medic/terapeut
fluturash22
buna ziua, de ieri mi-a aparut o scurgere maronie...azi am observat k e mai spre roz...mantionez k iau anticonceptionale logest de un an. Care poate fi cauza acestor scurgeri? Am avut si luna trecuta inainte cu cateva zile de menstruatie...a venit menstruatia...si akuma din nou...saptamana viitoare trebuie sa vina iarasi. Am fost si km racita akum in ultimele zile..si putin stresata...poate fi asta cauza sau e altceva. Sarcina nu cred k ar putea fi...deoarece am luat pastilele normal...regulat...si plus..k nici nu am prea avut activitate sexuala in ultimele 2 luni, prietenul meu fiind foarte mult plecat de acasa. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, sa stiu daca sa ma ingrijorez... pt k am vazut pe alte site-uri k apar la sarcina astfel de scurgeri, la mien nu e posibil nu??? Va multumesc.
4 comentarii
0
21-01-2010, ora 22:18
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Pentru a exclude cu certitudine o posibila sarcina trebuie sa faceti un test de sarcina.Cat despre acea scurgere poate sa fie si din cauza racelii sau poate fi vorba de alta afectiune dar pt a fi corect diagnosticata si tratata trebuie sa consultati un medic ginecolog.

Multa sanatate!
0
22-01-2010, ora 19:37
fluturash22
Nu este medic/terapeut
fluturash22
dar cum e posibil sa fie sarcina daca iau anticonceptionale si nu am intrerupt..nici nu am uitat niciuna? :(
0
22-01-2010, ora 22:41
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
da ai dreptate nu poate fi vorba de o sarcina.
0
10-02-2010, ora 10:35
csoare84
Nu este medic/terapeut
csoare84
buna ziua,
am inceput un tratament cu ovule meclon, si de cand l-am inceput am sangerari zilnice, abia sapt viitoare pot merge la medic si am nevoie de un sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •