scuip si vars sange

09-09-2013
crisliliana88
Nu este medic/terapeut
crisliliana88
buna ziua!
ma numesc cristina si am 25 ani acum cateva luni am inceput sa SCUIP SANGE rosu din gat dupa o perioada de o saptamana am si scuipat dar aceasta a fost urmata si de o VOMA CU SANGE...mentionez ca am fost la un control la plamini deoarece am crezut ca am tbc insa nu am nimic la plamini.sangele este de un rosu curat si atunci cand vars ma ia si cu dureri de cap si ameteli..intrebarea mea ar fi daca este de la stomac tinand cont ca am avut gastrita care a fost tratataideea este ca nu stiu ce organ ar trebui sa fie bolnav daca am simptomele de mai sus
Bolile care le stiu ca le am sunt psioriasis si gastrita(daca a revent-spun asta ptrk nu mai am simptomelel si durerile pe care le aveam cand am descoperit ca am gastrita acuta sau cronica..nu mai stiu exact)

mai mentionez si ca:- lucrez 12h in fiecare zi si doar un liber pe sapt..poate fi si de la oboseala?
-sunt fumatoare de 3 ani (1 pachet la zi max)
-lucrez casiera la un magazin unde sunt cateva produse tratate chimic
-prima oara cand mi-a venit sa scuip sange a fost ca am simtit un miros intepator de la un om al strazii care a intrat in magazinul alimentar la care lucram atunci si abia mai puteam sa repir la cat de tare am tusit scuipat si varsat sange rosu curat

AS DORI UN RASPUNS pentru ca am inceput sa ma cam sperii deoarece pana acum mi se intampla 1-2 ori pe luna si acum la 2-3 zile mi se repeta(simt mai mereu un gust ciudat de sange ) si este urmata si de insuficienta respiratorie
SCCZ daca am folosit termeni medicali incorect
3 comentarii
0
09-09-2013, ora 17:28
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
ar trebui un consult cat mai urgent la gastroenterologie
0
11-09-2013, ora 14:38
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
mergi urgent la un medic. spune simptomele pe care le ai si el va sti cel mai bine unde sa te trimita. ne auzim!
0
24-10-2013, ora 12:07
Cristina533
Nu este medic/terapeut
Cristina533
Trebuie sa mergi la medic imediat...tatal meu a vomat sange apoi o saptamana sa oprit apoi iar a inceput sa verse a mers la medic si a 2a zi nu a mai fost printre noi...poate sunt dura.dar asta e realitatea.mergi imediat la medic si fa-ti toate analizele pana nu va fi prea tarziu.multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.