scurgere alba penis

07-01-2013
adi24x
Nu este medic/terapeut
adi24x
de mai bine de 3 saptamani am o scurgere alba, putin viscoasa din penis, deobicei, dimineata cind ma trezesc, si imi, , storc"penisul iese ca un strop de lichid, apoi merg sa urinez, si simt o senzatie de usturime in interior inspre virful penisului.
-pe chiloti, de cele mai multe ori, vad pata galbuie imprimata.am fost la medic dermatolog am facut tratament o saptamana cu nolicin 400 mg, fluconazol150 mgsi ceva supozitoare insa nimic.
nu stiu ce sa fac unde ar trebui sa merg.va rog sa ma ajute si pe mine cineva.multumesc
7 comentarii
0
07-01-2013, ora 13:52
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sa lasi asa..
si
NU mai stoarce.nimic
0
07-01-2013, ora 14:20
adi24x
Nu este medic/terapeut
adi24x
DA, SI?
0
07-01-2013, ora 16:45
adi24x
Nu este medic/terapeut
adi24x
asta ma va ajuta, daca nu mai storc.????
0
07-01-2013, ora 16:46
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Ar trebui sa mergeti la un dermatolog ( acelasi la care ati fost sau altul) sa va recolteze din secretia respectiva si sa vedeti ce bacterie sau poate ciuperca este cauza problemei dumneavoastra. In functie de rezultat veti primi un tratament adecvat.
De asemenea si partenera sexuala ar trebui sa viziteze un ginecolog pentru a-si recolta o secretie vaginala.
Numai bine,
0
25-12-2013, ora 15:26
un alt ionut
Nu este medic/terapeut
un alt ionut
Buna ziua si Sarbatori fericite tuturor!!!
Am si eu o problema...destul de grava presupun.
De cateva zile..cam o saptamana am inceput sa am niste simtome si anume
Acum o saptamana mancarimi in interiorul penisului, uretra.
In urma cu trei zile am inceput sa gasesc mici pete galbene pe chilot...mai multe si micute ca si picaturile si dimineata la trezire aveam o picatura din aceasta secretie pe penis, chiar in capatul uretrei la iesire, o secretie albicioasa transparenta vascoasa.
Mentionez ca banuielile mele sunt chlamidya sau gonoreea(sculamentul) si nu sunt in tara pt urmatoarele 15 zile, deci un consult va fi posibil abia atunci
Va rog daca ma puteti ajuta sa imi spuneti exact ce as avea dupa simtomele date si in acelasi timp cat de periculoasa este aceasta extindere de 15 zile pana la un eventual consult si tratament.
De asemenea este posibil ca persoanele care folosesc aceeasi toaleta cu mine sau masina de spalat sa fie in pericol??
Va multumesc anticipat!!! - See more at: http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=158id_cat=46id_prod=63197id_post=406313start=1mess=1#sthash.pzwBNnqu.dpuf
0
08-01-2015, ora 21:57
JIGEO69
Nu este medic/terapeut
JIGEO69
Incercati azitrox 500 mg doua pastile odata, doza unica. Vezi prospect.:)Trece intr-o saptamana.
0
06-06-2017, ora 17:25
Affected
Nu este medic/terapeut
Affected
Am avut si eu asa un tip de problema.Te pot felicita ai Gonoreea (suta la suta) + un inceputul de candidoza.( Gonoreea este o boala cu transmitere sexuala cauzata de o bacterie care creste foarte usor in locuri calduroase, umede...etc) + simtomele (otusi, cateodata barbatii pot sa simta o senzatie de arsura atunci cand urineaza sau sa elimine un lichid alb-galbui din penis. Alteori se intampla ca testiculele sa devina dureroase sau sa se umfle.).Ai avut recent un act sexual neprotejat si te-a molipsit partenera.Pentru inceput te sfatui sa consulti un medic, , dermato-veneri" si ci tmai urgent cit n-a dat inflamatii.

Pastile recomandate am primit:
1) Tinidazol 500mg ( 4 pastiel in prima zi)
2) Metrozol
3)Doramycin
4)Fluconazol

Bafta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •