scurgere albicioasa densa si branzoasa

13-09-2007
alinacornelc
Nu este medic/terapeut
alinacornelc
buna dragelor. am trecut de perioada fertile, cam cu 5 zile, si azi, la baie am observat pe slip o scurgere albicioasa, densa...branzoasa, fara miros...ce ar putea fi? sapt viiotare ajung la ginecolog, si as vrea cateva pareri de la voi, mai intai. poop
8 comentarii
0
14-09-2007, ora 00:00
reginamama
Nu este medic/terapeut
reginamama
buna alina!
si eu am patit exact ca tine, la cateva zile dupa oprirea ciclului lunar, am constatat intr-o dimineata, ca am o scurgere alba, branzoasa, fara miros. am totusi o usoara mancarime, am avut si o usturime in primele zile. usturimea am calmat-o cu alifie de galbenele, extern. intern, ma spal cu ceai de pelin. problema este ca mi-am frecat ochii si acum am o iritatie pe pleoapa inferioara de la ochiul drept. calmez cu musete:(!
0
14-09-2007, ora 00:00
reginamama
Nu este medic/terapeut
reginamama
buna!
mai devreme, am citit un mesaj, de la cineva, care spunea ca are mancarimi pe cerul gurii si in gat. ii recoman cu toata increderea, tinctura de propolis. cu un betisor de urechi, se tamponeaza cerul gurii si toata zona care simti ca te jeneaza si ai mancarimi. de 3 ori/zi sa recurgi la acest procedeu. o sa ai o salivare abundenta, scuipi la chiuveta si gata:)
sa-mi raspunzi daca e ok.
0
14-09-2007, ora 00:00
alinacornelc
Nu este medic/terapeut
alinacornelc
buna aimeepet. si totusi care ar fi cauza acestei scurgeri?
sa fie motiv de ingrijorare? la mine nu e cu mancarimi, sau usturimi, doar k o observ pe slip. pop
0
18-09-2007, ora 00:00
crissu
Nu este medic/terapeut
crissu
daca nu ai avut simptomele astea pana acum, e sigur candida. e destul de grav in sensul k o poate lua partenerul. daca ai si mancarimi atunci sigur asta e. o boala cu transmitere sexuala. ori ai luat-o ori ai facut-o. eu am facut-o de la antibiotice si anticonceptionale. mai bine mergi la ginecolog. am inteles k netratata se ajunge la complicatii. iti recomanda spalaturi vaginale si niste ovule
0
28-09-2007, ora 00:00
lalyt
Nu este medic/terapeut
lalyt
si eu am patit cu aceasta scurgere...stie cineva care ar putea fi un potential tratament?oare am putut-o lua de la prietenul meu?va rog s imi raspunda cineva...:-0
0
28-09-2007, ora 00:00
alinacornelc
Nu este medic/terapeut
alinacornelc
aimeepet nu am nici o mancarime. am fost la medic, si a spus k e totul ok, si dak vreau pt linistea mea sa ma spal cu ceai de galbenele.
acum trebuia sa imi vina de pe 18 si azi, 28 nimic. eu am facut un tratam de duphaston timp de 10 zile/3 luni, cate 1/zi, pt reglare. acum e prima luna fara. ce ziceti? am facut un test la 6 zile de intarziere si..din pacate negativ. parca nu mai am curaj sa fac un altul, desi de vreo 2 zile ma dor sanii rau si parca sunt mai mariti
0
28-01-2008, ora 00:00
b.ioana49
Nu este medic/terapeut
b.ioana49
buna fetelor am avut si eu o scurgere ca voi am facut tratament cu ovule mam vindecat 2 luni dar apoi mia venit din nou aceleasi scurgeri marg inapoi la doctor daca aflu ceva va mai scriu
0
29-01-2008, ora 00:00
reginamama
Nu este medic/terapeut
reginamama
va pupic. dragele mele, singurul remediu testat, pentru scurgerile albicioase, este ceaiul de pelin. se fac spalaturi dimineta si seara cu cate 1 litru de ceai (foarte bine strecurat si sa fie caldut, nu rece, nu foarte cald). incercati si o sa vedeti ca veti spune adio scurgerii albicioase. cu totii traim o perioada de mare stres si aceasta scurgere se datoreaza si stresului. va mai sfatuiesc, sa cititi bine prospectele produselor alimentare si sa nu cumparati nimic cu E-uri. numai bine, zile bune si ganduri senine:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  •