Scurgere ciudata cu"pielite" maronii la 14 zile de la menstruatie

03-09-2010
Ionela1982
Nu este medic/terapeut
Ionela1982
Buna ziua ! Ma confrunt cu o problema si v-as ruga sa ma ajutati cu un raspuns. De aproximativ jumatate de an incerc sa raman insarcinata dar se pare ca bb se lasa asteptat...Am fost la doctor acum doua luni si mi s-a spus ca totul este ok din pct de vedere medical (am un chist pe ovarul stang dar mi s-a zis ca nu prezinta nici o problema, cel putin pentru moment), insa si luna trecuta si luna aceasta la aproximativ 13-14 zile de la menstruatie mi-au aparut niste, mult spus, scurgeri...mai degraba cand merg la toaleta pe hartia igienica apar niste "pielite" maronii inchis dar fara sangerare sau fara alte probleme... si cu cateva zile inainte de menstruatie imi apar niste usturimi la urinare, chiar daca imi respect igiena intima la fel ca in fiecare zi pur si simplu apar din senin si dupa o zi imi trec.ce credeti ca ar putea fi? (mai mentionez faptul ca am ciclu neregulat intre 28 si 33 zile, cel mai adesea 30 zile, am luat 3 ani anticonceptionale dar de 4 ani am renuntat la ele si acum 8 ani am facut, din nefericire, un avort).

Va multumesc mult !
1 comentarii
0
30-01-2011, ora 21:27
anca1988
Nu este medic/terapeut
anca1988
Buna seara, din pacate cu aceleasi probleme ma confrunt si eu... vrem un bebe dar se lasa asteptat si de ceva vreme am niste scurgeri maronii, parca ar fi niste pielite sau cheaguri. Puteti sa-mi spuneti va rog daca ati aflat ce sunt aceste scurgeri eventual daca ati urmat vreun tratament eficient ca am inceput sa fiu foarte nelinistita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: