scurgere dupa Lomexin

09-05-2009
chiri
Nu este medic/terapeut
chiri
Buna ziua!
Rezultatul la lama a fost Candida. Tratament prescris: Lomexin ovule- 1 ovul la 3 zile si Flucovim - 1 pastila la 7 zile. Am pus primul ovul miercuri seara, iar astazi urmeaza al doilea. Insa azi dimineata am obs. o scurgere de culoare roza ca si cum ar fi venit menstruatia, dar aceasta tr. sa vina abia peste o saptamana.Mentionez ca aveam o scurgere alb-galbuie, dar asta este altceva. Se poate ca de la Lomexin sa am aceasta scurgere? Atunci nu stiu ce sa fac daca mai pun si al doilea ovul sau nu! Multumesc si astept raspuns!
4 comentarii
0
09-05-2009, ora 13:11
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Nu-i de la Lomexim( reactii adverse : intoleranta locala senzatie de prurit, arsura, eritem).trebuie neaparat sa continui tratamentul prescris intocmai !!!...ciuperca este f. oportunista...documenteaza-te asupra ciupercii Candida albicans pe internet !.
0
09-05-2009, ora 14:45
chiri
Nu este medic/terapeut
chiri
am recitit prospectul de la Lomexim si intr-adevar nu da scurgeri, dar atunci nu inteleg de unde este aceasta scurgere.Voi suna doctorul sa-l intreb! Mersi
0
09-05-2009, ora 15:55
dear
Nu este medic/terapeut
dear
poate sunt scurgeri de la ovul, nu se absoarbe in totalitate in mucoasa vaginala
0
09-05-2009, ora 17:33
zupy
Nu este medic/terapeut
zupy
Ovului are rolul de a curata. E nomala scurgerea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •