scurgere maronie de aprox 4 luni

12-04-2017
Georgiana33
Nu este medic/terapeut
Georgiana33
Buna seara, doamna doctor!Am si eu cateva nelamuriri, daca ma puteti ajuta va rog!Am 33 ani, si am nascut acum 10 luni ntural un baietel perfect sanatos.Acum aproximativ 4 luni a inceput calvarul pentru mine.Am scurgeri maronii continue, nu f abundente(cateva pete) dar nu dispar niciodata.Am facut analize hormonale, au iesit bune, cu exceptia tsh care a iesit 7.18. testul babes papa nicolau bun, secretia vaginala buna, colposcopie buna, nu exista sarcinaa extrauterina, dar eu continui sa sangerez din interiorul uterului.Daca imi puteti da un sfat, orice, mi-ar fi de mare ajutor!Am facut tratament acum 2 luni, timp de o sapt, cu flamexin, zanocin si tegynan ovule.Uterul prezenta o inflamatie.O sapt am fost bn, dupa acea sapt de la terminarea tratamentului, a reaparut scurgerea.Acum am inceput un nou tratament cu flamexin, cuminol si cervugid ovule pt ca domnul dr a zis ca ar putea fi bacterii care sunt rezistente la antibiotic, de asta nu s-a rez atunci problema.Mentionez ca acum uterul numai prezenta nici o inflamatie, dar sangerarea era acolo.Nu s-au descoperit chisturi ovariene, fibrom.Daca nu se rezolva sunt programata pentru biopsie.Imi puteti spune va rog frumos ce as mai putea sa fac, ce ar putea fi?Sunt f ingrijorata.Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: