Scurgere maronie si mancarime vaginala

18-02-2007
ingrid23
Nu este medic/terapeut
ingrid23
De mai mult de o saptamana am o scugere maronie, la inceput a fost de culoare rosie si incet, incet a devenit maronie.Cand scurgerea este mai abundenta dar nu foarte mult, adica asa cum este ca atunci cand am menstruatie, am si mancarimi in exteriorul vaginului.Eu sunt acum in Grecia si am fost la un doctor aici si am facut un ecograf...mi-a spus ca poate fii o posibila dereglare a menstuatiei si mi-a dat un tratament cu ovule Flagyl 500mg si mi-a dat o crema pt exteriorTravocort.Problema este ca am terminat tratamentul si scurgerea maronie inca mai continua.

Vreau sa mai mentionez ca mancarimea vaginala o am de mai multi ani, 3 ani, am fost si la doctori ginecologi si la dermatologie si mi s-au dat anumite tratamente.Cat timp am urmat tratamentele nu am mai avut mancarimi, dar dupa o anumita perioada au aparut din nou.Unul dintre doctorii dermatologi mi-a spus ca nu am nici o problema majora ca este vorba de un nerv care imi provoaca mancarimea acolo in exterior si mi-a dat tratament cu Bepanthol si Pevison, ambele unguente, la ginecologie nu mi s-a spus ce am decat ca am o infectie si am folosit ovule Betadine si ca spalaturi interne Septovag, un alt doctor dermatolog de aici din Grecia mi-a dat un unguent facut de ei in farmacie, am fost impreuna cu prietenul meu pt ca el avea unele pete mici si rosii pe penis si i-a spus ca are Candidoza si ca nu este nimic grav, iar eu ca am o iritatie care este posibila din cauza gelului de dus.

Vreau sa mentionez faptul ca eu nu stiu atat de bine limba greaca si ca este posibil sa nu fii inteles foarte exact ceea ce mi-au spus doctorii.Prietenul meu nu mai are nici o problema acum, dar eu am acea scurgere maronie despre care vi-am explicat mai devreme.Peste 2 zile o sa ma duc din nou la doctorul ginecolog care mi-a prescris tratamentul cu Travocort si Flagyl sa-mi faca un Test Papanicolau.Am uitat sa mentionez ca aceasta scurgere mi-a aparut cam la 7 zile de la terminarea menstruatiei, adica pe 07.02.2007 si inca mai am si acum.VA ROG sa-mi spuneti si dv.ce credeti despre ceea ce vi-am scris! Sper ca am reusit sa ma fac cat de cat explicita, va multumesc anticipat si astept raspunsul d-voastra.
4 comentarii
0
21-02-2007, ora 00:00
mythought
Nu este medic/terapeut
mythought
pare a fi o ciuperca sau vreun bacil.chestiile de genul asta manaca.MNulte femei au problema ta.consulta un medic buna care sa iti recomande un tratament in urma analizelor eventual.Adica dupa ce afla ce ai.
0
21-05-2008, ora 00:00
pretty_fly54@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
pretty_fly54@yahoo.com
luna trecuta am fost pe ciclu dar foarte putin..mie imi vine regulat ciclu dar luna trecuta mia venit ff putin de obicei ma tinea 9 zile si luna aceasta inca nu e momenul sa-mi vina ciclu..si de vreo 3 zile am niste scurgeri maroni e fff naspa..nu stiu se poate sa fie vorba de sarcina?????va rog ast raspuns urgent va rog.!!va multumesc
0
09-06-2009, ora 10:12
alina0108
Nu este medic/terapeut
alina0108
buna ziua.am si eu o mare nedumerire si mi-e cam frica sa merg la medic...va rog sa ma ajutati.in urma cu vreo 3 saptamani ma confruntam cu niste mancarimi groaznice in zona genitala si cu scurgeri abundente.am mers la farmacie si mi-am luat o crema canesten.a fost foarte bine insa dupa ce am vazut ca imi revin am intrerput tratamentul desi scria calr in prospect ca trebuie minim 2 sapt aplicata.acum ma confrunt cu niste pete maro pe chilot.dar nu apar zilnic.si cam odata sau de doua ori pe saptamana.va rog sa ma ajutati
0
01-07-2011, ora 11:52
m_carmen
Nu este medic/terapeut
m_carmen
Buna ziua, am facut tratamentul cu ovule flagyl, la fel si partenerul meu. Insa nu a dat nici un rezultat chiar si dupa repetarea tratamentului. Am observat ca dupa tratament mi-au aparut mancarimi vaginale, si usturimi in aceeasi zona. Fara prescriptia unei medic am luat unguent betadin, care mi-a intesificat aceste simtome, dupa care m-am dat cu macmiror crema, acesta pana la urma mi-a calmat usturimea.
Intrebarea mea este ca sa mai repet inca o data tratamentul cu ovulele flagyl, ca sa scap de scurgeri si mirosurile acestuia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: