scurgeri albe branzoase - infectie sau alta afectiune?

18-03-2009
anymarie
Nu este medic/terapeut
anymarie
Buna ziua!
am si eu o intrebare, , , , , , , , , ??nu mai stiu ce sa fac, am o problema cu infectiile vaginale sau ce o fi si nu mai stiu cum sa fac sa scap de asta definitiv daca se poate.La o anumita perioada de timp incep sa am niste scurgeri albe ffff vascoase care se fac precum "branza" daca pot spune asa si sunt fff urat mirositoare, si nu mai spun ca niste mancarimi de nu mai pot sta
Si asta se intampla cam dupa ciclu sau cateodata dupa contact sexual.Vreau sa spun ca folosesc tampoane interne.Se poate sa fie din cauza asta sau a sotului????
Vreau sa spun ca sunt satula sa mai merg la medic si sa mai fac atatea tratamente.Au efect pe moment ca dupa iar revine.Nu mai stiu ce sa mai fac, e foarte neplacut.Si sotul meu a facut si el tratament odata cu mine.Si e mai stiu ca e normal sa avem aceste scurgeri dar eu le am ffff abundente si nu stiu daca e bine.
5 comentarii
0
26-03-2009, ora 22:04
sori20
Nu este medic/terapeut
sori20
Din cate stiu eu, asa se manifesta candida. Pe langa tratament, ar trebui sa va schimbati si lenjeria intima. Candida revine dupa o perioada de timp, din cauza imunitatii scazute sau a antibioticelor. Se pare ca foarte multe femei sufera de aceasta afectiune, iar medicii nu isi dau interesul pentru vindecarea afectiunilor. Si eu sunt satula sa merg la medici si sa fac tot felul de tratamente. M-am hotarat sa urmez tratamente naturiste, si mai ales sa-mi intaresc imunitatea. Multa sanatate
0
09-02-2010, ora 09:33
al3csutza
Nu este medic/terapeut
al3csutza
faceti spalaturi cu galbenele si coada soricelului
0
09-02-2010, ora 22:24
corni
Nu este medic/terapeut
corni
Am avut si eu asemea scurgeri cu 2 ani in urma si ginecologul mia dar ovule TRICOMICOMnu stiu daca se mai gaseste, ca de atunci eu nu am mai avut probleme.Am facut tratament 10 zile, un ovul seara la culcare si fara contact sexual in perioada tratamentului.Dar si spalaturi cu ceai de galbenele.Multa sanatate
0
11-02-2010, ora 13:19
Balaban.elena
Nu este medic/terapeut
Balaban.elena
Mergi la o clinica...fa-ti analizele: secretie vaginala si cu cultura din col! Si eu am patit la fel...am fost la o clinica noua promed system, mi-au recoltat analizele, am primit rezultatul si am fost si la un medic ginecolog, am primit reteta. Acum sunt bine!
0
12-02-2010, ora 14:45
Arina5
Nu este medic/terapeut
Arina5
Draga Anymarie,
nici nu trebuie sa mai stai si sa mai intrebi - trebuie mers la ginecolog. Ceea ce descrii tu pare a fi candida, insa o candida cam agresiva, de aceea trebuie sa tii si un regim: fara lactate, fara dulciuri, fara tratamente cu antibiotice decat atunci cand este strict necesar si insotie de antifungice. Nu trebuie sa fii constipata, nu trebuie sa mananci prea des carne. Indicat ar fi sa faci o detoxifiere a organismului - cel mai indicat ar fi sa consulti si un medic naturist, dar poti gasi si pe internet. Poti face spalaturi vaginale cu ceai de galbenele, pelin sau coada soricelului (NU musetel), la care adaugi o lingurita de bicarbonat. Ar fi indicat sa faci aceste spalaturi inainte de introducerea ovulelor date de medic. De asemenea trebuie ridicat sistemul imunitar si schimbat ph-ul atat al sangelui cat si cel local. Pentru schimbarea ph-ului sangelui se fac iar o serie de tratamente naturiste in paralel cu un regim alimentar in care iti sunt interzise carnea si alte alimente care dau aciditate. Tratamentul pentru o candida atat de agresiva se face cel putin 3 luni la rand si se face atat tratament intern cat si local.

IN CONCLUZIE: ginecolog, analize cat mai amanuntite, medic naturist, nu constipatie, nu dulciuri, nu raport sexual pe timpul tratamentului, partenerul trebuie sa faca si el tratament.
IN PARALEL CU TRATAMENTELE RESPECTIVE iti recomand sa nu mai folosesti tampoane interne, ci niste absorbante deosebit de eficiente, 100% naturale care au adaugata o banda de ioni negativi, pentru problema pe care o ai tu. Contacteaz-ma la loapersonal@yahoo.com sau 0768.05.68.69 si iit voi da mai multe amanunte.
Iti doresc multa sanatate si nu neglija!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Vulvovaginita și microbiomul: o revizuire a studiilor concentrate asupra tratamentului infecțiilor acute și recurente
  •