scurgeri frecvente la sarcina cu placenta praevia!!!

03-10-2010
kmy.black
Nu este medic/terapeut
kmy.black
buna ziua! sunt insarcinat in aproape 12 sapt iar de la a 10-a sapt am fost diagnosticata cu placenta anterioara inserata(praevia)! fac tratament zilnic cu 5 utrogestan plus 3 no-spa!am intrat dej ain panica de 2 ori si am ajuns la maternitate datorita acestor scurgeri, kre ba sunt, ba nu mai sunt!nu am gasit nicaieri sa citesc si nici de la medic nu am reusit sa inteleg daca aceste scurgeri sunt "normale" datorita placentei!medicul imi spune k orice scurgeri nu este buna, pe de alta parte knd ma examineaza imi spune k este mai bine! azi dimineazta knd m=am trezit iar am avut pe lenjeria intima o secretie, putin mai consistenta de culoarea maronie-caramizie!!!!mentionez ca nu am facut nici un efort iesit din comun, stau mult in pat iar knd ma mai ridic ma mut pe scaun!
va multumesc si sper sa ma poata ajuta si pe mine cineva
1 comentarii
0
04-02-2011, ora 12:39
monica46
Nu este medic/terapeut
monica46
buna
in aceeasi situatie sunt si eu..sunt insarcinata in sapt 7 si am niste scurgeri maronii deschis de care nu mai scap.am fost la 2 medici pana acum si mi-au spus ca sunt predispusa la avort spontan...imi este tare frica de asa ceva cum ai scapat de asa ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •