Scurgeri roziatice

22-11-2012
gabrielle_sweet
Nu este medic/terapeut
gabrielle_sweet
Buna, tuturor. Sunt intr-o mare dilema si sper sa ma puteti ajuta. Nu am avut niciodata CM regulat, dar incepand cu luna august mi-a venit in jurul datei de 20 a fiecarei luni. Ciclul meu se prezenta cu dureri foarte mari si abundenta. Astazi, 22 noiembrie, am obseravat cateva pete roziatice care s-au mentinut cateva ore, dupa cere s-au inrosit, dar fara abundenta si fara dureri (ca de obicei). Nu am mai patit niciodata asa ceva si sunt putin ingrijorata. As dori sa stiu daca se poate vorbi de o posibila sarcina. Va multumesc!
3 comentarii
0
22-11-2012, ora 17:07
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Ca sa ti se poate raspunde trebuie sa precizezi cand a avut loc ultima menstruatie si cand ai avut contacte sexuale neprotejate.
0
22-11-2012, ora 19:44
gabrielle_sweet
Nu este medic/terapeut
gabrielle_sweet
pe 21 octombrie mi-a venit luna trecuta. Contacte sexuale am avut in perioada 15-20 noiembrie
0
22-11-2012, ora 20:27
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Daca socotesti durata ciclului menstrual ca fiind de 31-32 de zile, nu erai in perioada fertila si ar fi exclusa o sarcina. Cel mai probabil esti la menstruatie, dar daca se dovedeste a nu fi asa si sangerarea dureaza doar o zi, se impune un test de sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •