scurgeri vaginale de vreo doua saptamani, dar diferite de ciclu..

03-07-2009
marcelyna
Nu este medic/terapeut
marcelyna
de 2 sapatamani am scurgeri vaginale dar diferite de ciclu. sunt mai dense, tot la 4 ore trebuie sa ma schimb si are si niste "muci" care ma deranjaza., ma simt si slabita si am si ameteli
5 comentarii
0
04-07-2009, ora 07:34
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Consult ginecologic + examenul secretiei vaginale + test Papanicolau.E posibil sa ai o infectie genitala.
0
03-10-2010, ora 18:13
dsds
Nu este medic/terapeut
dsds
Am si eu o intrebare si va rog frumos sa imi raspundeti. Am 19 anii si miam inceput viata sexuala in luna iulie(2010). Am sangerat putin pt k himenul inca nu sa rupt. SI k sa fiu sigura am luat un anticonceptional pt a 2 zi. (de atunci nu am mai avut contact sexual) Am avut ciclu regulat lunile trecute. Iar in luna septembrie nu mia venit ciclu si am o scurgere alb-galbuie dar nu miroase urat. Am facut analaiza la urina si mia iesit ca am infectie. In urma cu catava luni inainte sa am contactul sexual Am facut cura cu antibiotice gentamicina augumentin pt k am probleme cu acneea. VA ROG FRUMOS sami spuneti de la ce poate sa fie? de la antibioticele pe care leam luat? de la raceala ? sau de la ce? la ginecolog nu vreau sa ajung pt k ma feresc de parintii va rog frumos sami raspundeti. VA MULTUMSC.!!. :*
0
22-10-2010, ora 18:00
amaliajanina
Nu este medic/terapeut
amaliajanina
buna ziua!! am si eu o rugaminte la dumneavoastra am si eu o scurgere vaginala albicioasa mai groasa de vreo 2 ani am fost la inecolog mia sp ca am un micob, mia dat nicte antibiotice dar mie nu mia trecut imi puteti spune ce as putea sa iau sa ma scap de ea... este foarte neplacuta si de vreo doua sapt imi curge mai tare si am si dureri de burta, si de spate si urinez des. nu stiu ce tratament sa iau... si imi este foarte frica, momentan iau augumentin deoarece am probleme si la gat.imi puteti spune va rog ce tratament sa iau pt aceasta scurgere
0
23-10-2010, ora 21:10
blonda35
Nu este medic/terapeut
blonda35
buna ziua.va rog daca imi puteti da un raspuns...ma confrunt cu o pb. de 4 ani, diagnosticul este, , peridiometrita acuta, urmat bineinteles de tratament la fiecare episod, ce ma framanta pe mine e faptul de ce apare aceasta durere ?simptomele sunt surgeri minore fara miros, contractia vaginului, durere ovarului drept , si o stare de parca s ar coace ceva in partea dreapta.
0
27-03-2011, ora 22:46
madutzu13
Nu este medic/terapeut
madutzu13
buna!am si eu o intrebare care ma ingrijoreaza oare cum.de cateva luni am perioade in care am scurgeri vaginale albicioase, vascoase si putin mirositoare.imi puteti spune de la ce poate fii...?poate avea legatura cu produsele pe acre le folosesc la igiena zilnica sau cu cu antibioticele luate din cauza racelilor?va rog sa mi rasounde-ti.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.