se mai poate opera de polipi daca ii curge un pic nasul?!?

21-03-2011
balintzioana
Nu este medic/terapeut
balintzioana
Buna ziua!
Am o fetita de 3, 8 ani si a fost programata pt. operatie, dar intre timp a inceput sa curga nasul, un pic, ca la o raceala usoara. Nu a facut febra, nu tuseste.
Mai poate fii operata in cazul asta.
Va rog un raspuns urgent
MULTUMESC
3 comentarii
0
21-03-2011, ora 13:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numai medicul care o opereaza, dupa consult decide daca se poate acum sau nu.
daca e si cu febra, sigur NU..
0
21-03-2011, ora 13:52
balintzioana
Nu este medic/terapeut
balintzioana
Va multumesc pentru informatie.
0
03-04-2013, ora 11:09
Anca-Ioana Craus
Nu este medic/terapeut
Anca-Ioana Craus
Buna ziua!Domnule doctor va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns!Am un baietel in varsta de 3 ani si jumatate care mi-a racit foarte des, a facut si convulsii recent si-am stat cu el in spital, dupa ce-am iesit din spital i-am administrat Isoprinosine, Bronhexim, Ospamox si Colargol.Nu a mai avut nimic.Peste aproximativ 4 saptamani a reinceput sa aiba mucisori.Asta e mare aproblema, nasucul mucos.Are rana de la cat de des i-l sterg si mi-e tare mila de el.Am spus asta si cand am fost internata cu el in spital, doamna doctor nu mi-a zis de polipi, cum ca ar trebui operatie.Dumneavoastra ce parere aveti?Sfatuiti-ma ce sa-i dau, ca nu stiu ce sa-i mai dau sa-i opresc curgerea nasucului.Multumesc din inima si astept raspunsul dumneavoastra.O zi frumoasa in continuare!
P.S.: Am uitat sa mentionez ca diagnosticul a fost mereu rosu in gat de cate ori mi-a racit si-am fost la medicul lui de familie.Rosu in gat ori cu tuse din aia urata, ca un harcait.Alte probleme nu am avut cu el.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipertrofia adenoidiană are cauze genetice și virale, potrivit unui nou studiu
  •