Se poate ramane insarcinata?

12-04-2010
Andrada_Mare
Nu este medic/terapeut
Andrada_Mare
buna seara,
am si eu o intrebare. in luma martie prima zi a ciclului menstrual a fost in 10 martie, iar luna acesta in 9 aprilie. in data de 11 aprilie, fiind in a treia zi a ciclului sa fac sex cu prietenul meu si sa se rupa prezervativul si a ejaculat evident in mine. dupa ceea ce stiu eu, calculand perioada fertila, aceasta este din 20 pana prin 25 aprilie, deci nu cred ca as putea ramane insarcinata. acum va intreb si pe dumneavoastra daca in aceasta a treia zi a ciclului menstrual, daca ar trebui sa imi fac probleme sau nu de a ramane insarcinata.
multumesc anticipat pentru raspuns.
2 comentarii
0
12-04-2010, ora 10:19
bomb
Nu este medic/terapeut
bomb
dc nu iei pastila de a doua zi?
0
12-04-2010, ora 11:19
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Dacă aveţi ciclul regulat, fără probleme, atunci puteţi să vă bazaţi pe această metodă a calendarului- mai ales că sunteţi abia a 3 a zi a ciclului.
Pastila de a doua zi este o alternativă toxică, de evitat de câte ori nu este nevoie de ea neapărat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •