se poate reactiva tbc daca sunt in timpul tratamentului?

30-05-2009
ionyBWS
Nu este medic/terapeut
ionyBWS
buna ziua...sunt in luna a 4a de tratament...iau lunea miercurea si vinerea 1izoniazida+2sinerdol+1vit B6...si de o zi mi-a aparut o tuse...dar nu tusesc rau...se poate sa se fi reactivat boala ? va rog sa-mi raspundeti pt ca m-am cam speriat...
3 comentarii
0
0
30-05-2009, ora 20:05
addri
Nu este medic/terapeut
addri
daca ai luat trat. corect nu se mai poate reactiva boala, bacilul k.este de obicei distruns dupa o luna de tratament luat corect, iti recomand sa mai dai o sputa la laborator. sanatate
0
0
31-05-2009, ora 13:47
ionyBWS
Nu este medic/terapeut
ionyBWS
da am luat corect tratamentul...dupa o luna mi-a iesit negativ la analize...cu pastilele n-am avut nicio problema mi-a mers bine tratamentul...
0
0
02-07-2009, ora 11:23
annann
Nu este medic/terapeut
annann
Va rog sa-mi spuneti daca v-a dat voie medicul sa va intoarceti la munca, ce v-a mai recomandat pentru completarea tratamentului.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul BCG
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK