se poate sa fie apendicele

03-11-2007
rosssye
Nu este medic/terapeut
rosssye
am mai trimis un mesaj asemanator insa nu cu aceleasi probleme...ideea este ca am luat 2 tratamente, unul pentru anexita, unul pentru metroanexita insa durerea continua, persista si asta cam de aproximativ 2 luni, am vorbit cu doctorul de familie si mi-a zis k nu stie sincer ce ar mai putea fi, eu imi facusem in prealabil o ecografie si ma controlat un chirurg si mi-a zis ca nu este apendicele. acum doctorita imi spunce ca asta ar fi ultimul lucru, o sa ma duc sami mai fac o ecografie si daca nu iese nimic ziceti sa fie apendicele? ca simptome: ma doare in partea dreapta jos, sper ovare, se lasa pe picior, cateodata in coaste pe partea dreapta, cateodata ma inteapa in fola iliaca dreapta, cand ma misc brusc ma doare, cateodata simt ca se misca ceva, scaunul e cam nasol, cand diaree cand constipata.am si o candida de la antibiotice...nu stiu ce sa mai zic, ce sa mai cred mam saturat :(, poate sa fie apendicele chiar daca ma doare de 2 luni?:(
2 comentarii
0
03-11-2007, ora 00:00
zah111
Nu este medic/terapeut
zah111
ideal ar fi sa apelezi la un CT(comp tomograf), acesta arata mai clar decat ecografia diverse disfunctii, apendicul nu pare a fii, dar durerea poate fii de alta natura si sa iradieze pe partea dreapta
0
03-11-2007, ora 00:00
rosssye
Nu este medic/terapeut
rosssye
unde se face compul tomografic? tot la radiologie?, nu am mai facut niciodata? cat costa? eu sper sa nu fie ampendicele, m-am gandit ca daca ar fi nu m-ar durea asa de mult timp nu?, insa doctorita de familie mi-a spus ca poate fi subacut si ca doare ceva timp pana sa dea in peritonita.dar chiar 2 luni?:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: