se poate sa fiu insarcinata?

19-10-2011
eu_mik
Nu este medic/terapeut
eu_mik
buna seara, am si eu o intrebare, de fapt o nelamurire, cm'ul meu este destul de regulat, in fiecare luna vine pe data de 16 sau 17, asa a venit in ultimele luni.din luna iunie pana luna aceeasta pe data de 7 nu am avut contact sexual, pe data de 7 am avut contact neprotejat.conform calculelor mele nu eram in perioada fertila, dar astazi suntem in 19 iar cm'ul meu nu a venit inca, sanii ma dor si mai am uneori dureri de burta, lucruri care se intamplau inainte sa imi vina menstruatia, dar acum vad ca nu vine.se poate sa fiu insarcinata?multumesc
4 comentarii
0
19-10-2011, ora 22:04
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Nu am inteles nimic cu data aia de 7, deci ultima menstra a fost pe 17, sa zicem ca 10 zile esti protejata, pana pe 27..iar de atunci incepe perioada fertila, si s-ar cam termina, inainte cu 10 zile de urmatoarea menstruatie, asta ar fi cam pe 7, esti cam la limita..si oricum nu este o metoda sigura, cea a calendarului..fa un test de sarcina la o saptamana de intarziere..
0
20-10-2011, ora 15:27
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
ai avut contact sexual neprotejat la scurt timp dupa ovulatie ori in perioada ovulatiei. Sper sa fi avut bafta si sa nu fi fost la ovulatie, totul tine de noroc la tine de data asta.
0
21-10-2011, ora 20:41
eu_mik
Nu este medic/terapeut
eu_mik
multumesc pentru raspunsuri, a venit azi :D
0
22-10-2011, ora 00:21
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna seara am scris vreo 3 comentarii dincolo la, , , e prietena mea gravida, , , , numi raspunde nimeni mii si groaza sa mai scriu ca e mult si complicat, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , nu mai stiu dc nu rasp scriu zilele astea aici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •