Se poate sa fiu insarcinata? Am nevoie De sfatul unui medic va rog!

27-02-2016
simona.agae
Nu este medic/terapeut
simona.agae
Buna seara; ultima menstruatie a fost pe data de 21 Decembrie, nu am un ciclu foarte regulat insa nu a intarziat niciodata mai mult de o saptamana. Ne dorim un copil, deci am avut contacte neprotejate. Am facut teste de sarcina insa par a fi negative, a doua liniuta a aparut dupa cateva ore si f stearsa. Saptamana asta am avut cateva scurgeri maronii, negre dar nu in fiecare zi.. intr-o cantitate ff mica.Nu stiu ce sa mai cred. Pot ajunge la medic abia joi de aceea am nevoie De o parere va rog!
1 comentarii
0
27-02-2016, ora 21:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Linuta a doua trebuie sa apara dupa 10 minute sau cum scrie in prospect ca sa fiti insarcinata.
Cereti medicului ecografie transvaginala. Ovarele polichistice pot fi cauza menstruatiei neregulate. Oricum in momentul in care va ganditi ca vreti sa aveti un copil, mergeti la ginecolog pentru un control mai amanuntit. Preveniti astfel problemele care ar putea aparea in timpul sarcinii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: