se poate sa raman insarcinata?

04-02-2009
georgiana1991
Nu este medic/terapeut
georgiana1991
eu si prietenul meu am incercat azi pt prima data...neprotejat...si prima oara(adik pana sa si dea drumul pt prima data) NU am folosit prezervativ..a doua oara am folosit prezerv.este posibil k prima oara, sa mai ejaculeze cate un pic, fara sa simta?sau dupa o a doua incercare, ejeaculeaza cate umpic:-s??????:(((((:-s va rog raspundeti mi[-o<:*:*:*:*::*
13 comentarii
0
04-02-2009, ora 23:42
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
penisul , in timpula ctului sexual..mai scapa spermatozoizi..chiar adca nu se produce ejacularea propriu-zisa.. este posibil sa se f prins ceva :) acum depinde si de perioada ta de luna... (metoda calendarului)
0
04-02-2009, ora 23:52
georgiana1991
Nu este medic/terapeut
georgiana1991
pai azi mi a trecut ciclul...c crezi???.s poate:-ss:-ss????:(((...te rog raspunde mi:(((:*:*:*:*:*
0
04-02-2009, ora 23:56
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
pai e cam 85 % sa fie si o sarcina... asteapta 14 zile si fa'ti un test de sarcina..si nu te mai juca cu focul..sunt atatea si atatea metode pentru a evita sarcini nedorite
0
04-02-2009, ora 23:58
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Daca ai avut menstruatie, sunt putine sanse sa fi ramas insarcinata, cu toate ca se mai intampla sa ai ciclu peste sarcina, destul de rar ce-i drept!Fa-ti un test de sarcina la 3 saptamani de la contactul sexual cu pricina!Si pe viitor foloseste prezervativ, de calitate foarte buna, nu de alta dar exista posibilitatea sa se rupa!
0
05-02-2009, ora 00:03
georgiana1991
Nu este medic/terapeut
georgiana1991
el mi a zis k sa stau linistita.k a doua oara mai ejaculeaza cat un pic...si a doua oara isi pune prezerv:((.nush c sa cred:|
0
05-02-2009, ora 00:07
georgiana1991
Nu este medic/terapeut
georgiana1991
lichidul ala al baiatului are si el vreun dezavantaj:|:|:((?
0
05-02-2009, ora 00:09
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Draga mea, prezervativul se pune de la inceputul actului sexual, pt ca penisul in timpul contactului, elimina un lichid, lichid seminal se numeste, este lichidul pre-ejaculator (care pregateste ejacularea) si care contine spermatozoizi, iar o sarcina nedorita poate aparea oricand!!Nu asculta ce zice el!!Tu cere prezervativ si atat!!
0
05-02-2009, ora 00:13
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
iar daca prezervativul nu va place si va irita.. vi se pare incomod..incearca un consult la ginecolog si sa'ti vorbeasca despre alte controceptive.. sau chiar sa iei anticonceptionale.. dar doar cele prescrise de medic.. si scapi de grija.. :)
0
05-02-2009, ora 00:16
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Numai ca anticonceptionalele nu protejeaza impotriva bts-urilor!
0
05-02-2009, ora 00:17
georgiana1991
Nu este medic/terapeut
georgiana1991
nush azi a fost ultima zi de ciclu adik mi a curs ffff ptn sange...de dim si atat.si seara am avut un contact sexual fara prez...si m am gandit la metoda calendarului:|...nush astept sa treak 3 sapt:|...sa mi fac testu:|:(...dar am o teama asea...d asta v am cerut sfatu:(:|...ms mult pt sfaturi va poop:*
0
05-02-2009, ora 00:23
georgiana1991
Nu este medic/terapeut
georgiana1991
si ink cv.pot lua pastila d a doua zi???.pt orice eventualitate??...k pana at...mi e sa nu fie prea tz:(:(((
0
05-02-2009, ora 00:49
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
daca esti cu analizele la zi.. si asa e si partenerul.. si stii k nu are si alte contacte sexuale..si kt tu ca femeie nu schimbi partenerii.. nu ai avea de ce sa'ti faci griji :) anticonceptionalele sunt f bune intr'o relatie stabila.
0
05-02-2009, ora 14:35
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
georgiana1991 pastila de a 2-a zi nu se ia de fiecare data cand vrei!!Se ia 1 sau 2 MAXIM pe an!!!
Daca ai un partener stabil asa cum spunea si dna.Stefan Raluca, atunci cele mai bune in cazul tau sunt anticonceptionalele si prezervativul!!Pastilele astea de a 2-a zi au niste reactii adverse si consecinte destul de grave daca iei mai mult decat trebuie!!Este alegerea ta!!
Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •