Se poate scapa de rinita cronica hipertrifica???????

21-12-2007
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Timp de un an am avut secretii care se scurgeau din nas in gat...foarte urat.acum au mai trecut dar tot mai simt ceva si tot timpu racesc.ce sa fac va rog ajutati-ma sant disperata nu stiu ce tratamente sa mai iau.vreau sa fiu si eu normala...
12 comentarii
0
21-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cand ai fost ultima data la ORL? scriai ceva de deviatie de sept in mesajul anterior.daca este, trebue sa intelegi, nu se indreapta osul acela cu medicamente, trebue operat!
Pentru a evita racelile...Echinaceea, Ginseng, IRS 19 >
0
22-12-2007, ora 00:00
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Pai cam acum doua saptamani am fost si merg regulat da se para ca nu ma ajuta cu nimic.devierea de sept care o am nui grava.un medic mia spus ca nu trebuie operat si problema mea este ca nu pot respira si mi se infunda nasu dar e de la rinita hipertrofica, nu inteleg de ce nu scap de ia de un an de zile tot iau tratamente am facut si injectii si mai nimic.cum am mai spus racesc foarte des si mam saturat as vrea sa respir si eu normal am perioade cand respir si zici ca nici nu am nimic si alte dati cand simt ca nu mai am aer.la ultimul medic la care am fost mia zis ceva de ;cornete sı ca se poate opera nu am ınteles la ce se referea aı samı explıcı sı mıe ????multumesc antıcıpat
0
22-12-2007, ora 00:00
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Din braila dar am posibilitatea sa ajung si in bucuresti.stii pe cineva care ma poate ajuta?
0
23-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru cornete hipertrofiate se practica..cauterizari chimice, volatilizare cu lazer sau cu un aparat ce actioneaz cu Radiofrecventa.
eu lucrez cu un asa aparat, este modern, se face ambulator, fara internare, cu anestezie locala. la bucuresti exista clinica Dr. MORARU, cauta pe google si o sa citesti.
0
27-12-2007, ora 00:00
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Am cautat dar nu am gasit clinica de care-mi vorbesti.am si eu o nelamurire daca fac aceasta operatie de care mi-ati vorbit scap definitiv de problema sau poate sa reapara???voi respira normal??care ar fi cea mai recomandata operatie pt rinita hipertrofica.??aveti un numar de telefon de la clinica dr moraru??multumesc
0
27-12-2007, ora 00:00
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Am mai revenit cu o intrebare ami puteti spune cam cat ma costa o astfelde operatie.la clinica doctorului mocanu.multumesc
0
27-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
adresa de internet este www.drmocanu.ro.
0
17-01-2008, ora 00:00
gabrielito
Nu este medic/terapeut
gabrielito
si eu am rinita hipertrofica, sinuzita si deviatie de sept daca vrei un medic foarte bun doctor in orl este dr mischie o gasesti la spital victor babes la pneumologie in bucuresti la piata muncii mergi cu metroul.dar nu ma operez nici de deviatie de sept nici de rinita pt. ca nu iti dispare cu siguranta.eu am facut doar niste aerosoli timp de o sapt. si am luat 2 sapt. pt ca tuseam rau beclo-forte cred ca e corect scris spray pe gura 2 pufuri pe zi.acum mutumesc BUNULUI DUMNEZEU sunt bine.am facut test respiratoriu unde am reactinat pozitiv la ventolin.facusem o bronsita asmatiforma din cauza sinuzitei si a rinitei.eu zic sa te mai gindesti cu operatia.SANATATE MULTA!
0
21-05-2008, ora 00:00
Gaby211081
Nu este medic/terapeut
Gaby211081
Raspuns pentru CIBI CIBI: nu stiu daca ai citit, am postat si pe un alt topic, operatia asta la Dr. Mocanu este aproape 1000 de euro. Bine inainte trebuie sa mergi la alte cateva consultatii (fecare e un milion), ti se va prescrie un tratament si vei fi trimis sa iti faci o tomografie (alte cateva milioane). Eu am facut toate astea in speranta ca imi voi rezolva problema insa 1000 de euro pentru operatie nu am!!! Asta ca sa fie lumea avizata, ca mie nu mi-a spus nimeni nimic!!!
0
21-05-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Gaby .. posibil ca confunzi ceva...!!!
Atat(1000eur) poate sa coste o interventie plastica la nas.. ! sunt lucruri diferite!
interventia...Reducerea volumetrica a cornetelor, se face (cel putin la Pascani) in ambulator..dureaza 30 min..cu anestezie locala..si costa 100 ron.
0
23-05-2008, ora 00:00
Gaby211081
Nu este medic/terapeut
Gaby211081
Iar eu va spun ca nu s-a pus niciodata problema de interventie plastica!!! Nici nu poate fi vorba! Pe mine ma intereseaza sa pot respira nu sa imi fac nasul mai frumos!!!! Reducerea volumetrica a cornetelor la dl. Mocanu din pacate atat costa.
Si da, cred ca la Pascani m-ar costa mai ieftin!
Oricum am mai vorbit cu 2 persoane care s-au operat la spitalul Coltea si respectiv Panduri si sunt foarte multumite deci pana la urma o sa ma duc la alt medic. Imi pare rau de banii cheltuiti pana acum degeaba si pe timpul pierdut!
0
23-05-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Imi cer scuze ca recomandarea nu a fost tocmai cea mai reusita.
Crede.ma nu am stiut despre costuri!
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: