se scapa pe el

28-11-2010
florycik
Nu este medic/terapeut
florycik
buna ziua!

va rog sa ma ajutati cu un sfat, cu un tratament.am un baiat de 10 ani, pana la varsta de de 6-7 ani nu am avut nici o problema cu el in ceea ce priveste scapatul pe el dar acu nu stiu ce sa ma mai fac cu e.L-am dus la doctor si... s-a uitat la mn de parca eram vreo sperietoare, am purtat discutii serioase pe aceasta tema cu el, dar nimic. Nu face complet in chiloti ci se scapa un pic. Credeti ca intradevar poate avea o problema, o boala sau tine doar de el


va multumesc!
2 comentarii
0
28-11-2010, ora 13:28
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
first.nu va lasati descurajata pt. ca mai sunt si doctori rateuri.
incercati sa mergeti cu el la un psiholog pt copii. eu sincer cred si sper ca nu e nimic grav.
si eu aveam probleme asemanatoare pe la varsta lui. aveam in perioada aceea reumatism si eram obisnuit sa simt anumite dureri la picioare si uneori nu sesizam ca de fapt nu ma dor picioarele ci trebuie sa ma duc la toaleta:D
la un moment dat am realizat cum sta treaba de fapt si n-am mai avut nici un fel de probleme.
si ar mai fi ceva... la scoala e inconvenientul bine cunoscut ca sunt "bude" turcesti...eu insumi in toata viata de elev am fost stresat, era cel mai rau lucru pe care mi-l puteam imagina, sa trebuiasca sa am scaun la scoala. sa aveti in vedere si acest aspect.
va doresc succes si numai bine
0
28-11-2010, ora 20:43
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Pana la psiholog, mergeti cu incredere la urolog, multi baieti au aceasta problema. E ceva legat de structura pelvisului, nu mai tin minte exact. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.