se vaita foarte tare de dureri de cap

01-02-2010
camivi
Nu este medic/terapeut
camivi
sotul meu de 2 zile se vaita foarte tare de dureri de cap, am fost cu el la urgente si i sa spus ca are spondiloza cervicala am luat tratament ce i sa dat dar degeaba durerile sunt la fel de puternice.ce credeti ca ar trebui sa facem si unde sa mergem?Va multumesc
1 comentarii
0
04-02-2010, ora 15:13
victorDOD
Nu este medic/terapeut
victorDOD
Bunza ziua...am si eu o intrebare daca se poate si va rog sa-mi raspundeti cat mai curand posibil... De 2-3 luni ma tot doare capul aproape zilnic cu mici pauze de 1-2 zile dupa care timp de cateva zile ma tine in mod continuu. Am fost la RMN dar nimic. La ORL am fost diagnosticat cu sinuzita, OK am inteles.. Am urmat tratamentul dupa care simptomele respectivei sinuzite au disparut. Am ramas cu o durere strict in partea dreapta a capului care pleaca sub forma unei apasari din crestet pana undeva spre partea din fata dandu-mi niste junghiuri dupa yreche si spre tampla. Durere este sub forma unui fir(sub forma de apasare, junghi). Tin sa spun ca tot de 2 luni incoace, imediat cum am fost la RMN, de a 2-a zi au icneput sa ma prinda niste dureri la piciorul stang de la genunchi in jos spre talpa si mici furnicaturi in zona talpii. Durerea dureaza de cateva zile si ma cam ingrijoreaza. VA ROG DACA SE POATE SAMI RASPUNDETI...AM MOTIVE DE INGRIJORARE.?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •