secretie abundenta care apare si dispare

16-09-2008
mirelacernat
Nu este medic/terapeut
mirelacernat
Am problema de mai mult timp.apare si dispare. Este o secretie abundenta, gelatinoasa, transparenta.uneori galbuie.fara mancarimi sau alt discomfort in afara de cel dat de abundenta ei. Fara miros. Fac saptamanal dus vaginal cu femingin. Am o rel de 5 ani iar partenerul meu nu are probleme de nici un fel...ne-am protejat intotdeauna cu prezervativ. Sper sa ma poata ajuta cineva cu un sfat. pana cand voi face o vizita la ginecolog. Sper cat de curand..
6 comentarii
0
16-09-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
pai in primul rand dusurile vaginale nu sunt recomandate atat de des pentru ca perturba flora vaginala normala... probabil ai o infectie... mai mult ca sigur bacteriana pt ca asta inseamna culoarea galbuie. du-te la doctor rapid si fa examen de secretie ca sa nu se extinda infectia...
0
18-09-2008, ora 00:00
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
mai bine renunta la dusurile vaginale.asta pe langa faptul k trebe sa mergi la ginecolog.
0
19-03-2009, ora 14:01
duza
Nu este medic/terapeut
duza
Buna ziua

Mi-a fost recomandat Femingin B. pentru spalatutri in zona genitala...m-am spalat cu el normal. adica intr-un lighean.insa o prietena mi-a spus ca terbuie in interior cu un inrigator( sau cum se numeste), insa mie nu mi s-a spus nici de la medic, nici de la farmacie si nu scrie nici pe prospect de asa ceva.
A folosit cineva si imi paote spune exact cum se face.
Si o alta intrebare ar fi daca dupa clatire cu aces medicament trebuie sa ma clatesc din nou cu apa de la robinet.

Multumesc si astept raspuns
0
20-03-2009, ora 09:37
mirelacernat
Nu este medic/terapeut
mirelacernat
@ duza
Buna. Dak ti s-a recomandat femingin atunci iti trebuie si un irigator. Il gasesti la farmacie si scrie pe cutie exact cum trebuie sa-l folosesti. In privintza frecventei cu care ar trebui sa faci acele dushuri vaginale...nu stiu ce sa-ti zic pentru ca primul meu ginecolog mi l-a recomandat de 3 ori pe luna iar din sfatul primit de la Dr Bociu mai sus inteleg ca e prea des.
0
20-03-2009, ora 13:46
duza
Nu este medic/terapeut
duza
Buna.,...
Am intrebat la farmacie si mi s-a spus ca depinde de recomandarea fiecarui medic... mie nu mi-a spus de nici un irigator...:-?? daca imispuneau sigur imi aminteam. mi-au spus ca se poate si spalaturi in sezut dar si cu irigator...depinde de fiecare medic ce recomanda.
Acele spalaturi pt igiena in cazul in care nu is probleme...ci doar pt igiena normala. scrie pe prospect ca sunt recomandate de 2 ori pe saptamana.
Acum fiecare medic vine cu parerea lui:-??
Merci de raspuns:-)
0
20-03-2009, ora 13:47
duza
Nu este medic/terapeut
duza
Eu trebuie sa fac 10 spalaturi in fiecare zi. ca am o infectie usoara...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •