Secretie alba penis + usturime mictiune

06-02-2010
brilli
Nu este medic/terapeut
brilli
Buna, de o saptamana am probleme la mictiune, mai bine spus ma ustura (nu foarte tare) + ca mai nou de 2 zile, a aparut si un fel de secretie alba (in cantitati mici) care imi pateaza lenjeria. Am o relatie stabila, si in urma cu o saptamana, maxim doua de la aparitia problemelor, am facut sex anal cu partenera mea. Poate avea legatura cu sexul anal (neprotejat) ?
Ca sa fie reteta completa, mai nou simt ca mi-e uscat si gatul (nu stiu daca are legatura - poate doar am racit).
Senzatie in penis ca si cum as avea "nisip" in el, ca si cum ar fi "ragusit".

Va multumesc.
PS: prietena mea nu prezinta nici un simptom. Un test la urina: nivel ridica de... nu mai stiu ce... care indica o infectie urinara. Sa ma rezum la ideea cu infectie urinara si sa o tratez ? Sau sa ma ambalez din cauza scurgerii... ?
5 comentarii
0
07-02-2010, ora 01:36
claudiu72
Nu este medic/terapeut
claudiu72
buna eu am o scurgere de foarte mult timp si am luat de toate si fara nici un rezultat ce trebuie sa iau sa imi treaca scurgerea si durerea din penis. va multumesc
0
12-02-2010, ora 23:46
mihaela06
Nu este medic/terapeut
mihaela06
buna!nush cum sa incep.akum 3luni am avut contact sexual ku un baiat si nu a fost protejat.peste 2-3 sapt a inceput sa ma doara vaginul si a aparul o mika umflatura int-o parte si ma durea.a mai trekut ceva timp sa desumflat si apoi iar a reaparut.akum am prieten si la 2 sapt dupa contactul sexual azis k il doare penisul, k il mananca.oare ce ar putea fi????va rog sa ma ajutati.multumsc!!!
0
18-07-2011, ora 11:44
prieteni1
Nu este medic/terapeut
prieteni1
sunt foarte disperat!!!!! ajutor.am facut sex cu o fata acum o luna jumate(sex anal) iar la 1 saptamana o alta fata mi.a facut sex oral, la inceput am avut capul penisului umed(un fel de sclipici pe el) apoi a inceput sa curga niste secretii din penis fara culoare, apoi am fost iritat in varful penisului si cu o secretie schimbata, de data asta este alba fara si tot fara miros :( am fost la medic si mi.a prescris:cifran, urinex si difulcan degeaba nu mi.a trecut, apoi am fost iar la medic si mi.a dat vitamina a si unguient locoid.tot degeaba.am schimbat medicul si mi.a dat 2 injectii cu antibiotic, iritatia din varful penisului mi.a trecut si nici secretii nu mai aveam, dar la 4-5 zile mi.a reaparut secretiile si senzatia de mancarime de pe canalul penisului.Am facut toate testele posibile la ambii doctori si nu mi.a iesit nimic grav, prima data mi.a zis medicul ca mai bine aveam sculament decat cipercutele alea.iar doamna doctora mi.a zis ca e o chlamydia.ced ca e una si aceeasi.ce pot face?nu mai rezist psihic... va rog ajutati.ma si pe mine.nimeni nu ma ajuta.multumesc anticipat!!
0
25-03-2013, ora 21:12
ValiValentin
Nu este medic/terapeut
ValiValentin
Pentru o asemenea problema e foarte dificil sa ruleze un singur tratament pentru a scapa. Luati antibiotice "Ciprinol" cat si faceti baie innainte de culcare zilnic cu ceai de galbenele dar si 2 bai pe saptamana sa va spalati pe jos cu ceai de pelin.Pentru femei spalaturi vaginale cu ceai de pelin dar nu mai mult de 2 ori pe saptamana, de asemenea fara niciun ras sau caterinca stati de 2-3 ori pe saptamana cu fundul in apa fierbinte cu sare, punand apa fierbinte in continuu cat suportati, Aveti grija sa nu folositi de mai mult de 2 ori pe saptamana spalaturi cu ceai de penlin, in caz contrat e periculos organismului. Urmati asta timp de 2 saptamani si va astept cu 1 comentariu cum va simtiti si daca e spre bine, cam 2 saptamani ar fi deajuns sa scapati.Va astept sa reveniti.Multa sanatate.
0
25-03-2013, ora 21:20
ValiValentin
Nu este medic/terapeut
ValiValentin
Si tzine'ti cont...daca intampinati probleme nu uitati ca remediile antice sau "babesti" cum se mai zice sunt mult mai eficiente ca pastilele si tot ce a aparut in ultimii ani.La orice problema nu ezitati sa intrebati un batran sau o batrana cum s'ar trata astfel de probleme.Am mai citit la cineva cu sexul neprotejat, la femei e simplu cum vede un barbat bolnav, efeectiv il luati de penis il strangeti putin si mai de jos si trageti in sus, daca are scurgere ceva care sa dovedeasca ca e bolnav va iesii...iar pt voi baieti ca sunt si eu ca voi si am trecut prin multe, stiu ca sexul neprotejat e mult mai frumos, asigurati'va...pune'ti mana si pipaiti, daca e prea uda si se simte la mana din prima, mai bn stati in baie acasa muncind din greu decat sa va aruncati.Imi cer scuze ca nu vreau sa ma dau vreun intelectual dar sper sa va ajute'n viitor.si sper ca ideea mea sa va ajute cum m'a ajutat pe mn.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •