Secretie deranjanta in gat

06-01-2014
elena333
Nu este medic/terapeut
elena333
Buna ziua,
Eu si fetita mea de 10 ani avem o secretie deranjanta in gat. In anul 2012 fetita a facut o endoscopie si rezultatul a fost gastrita si reflux gastroesofagian. A facut tratament cu nexium timp de o luna si nu a mai avut probleme cu stomacul insa a inceput sa inghita in somn(saliva, acid, nu stiu?). Anul trecut am fost la ORL si a primit 7 zile flucovim pentru candida. In prezent are niste pete albicioase pe limba mai ales in partea laterala si are foarte des tendinta sa inghita si sa-si dreaga vocea. I-am facut o radiografie SAF si au iesit doar cornetele din partea stanga marite. Dupa tratamentul cu biorinil nu am mai refacut radiografia.
In afara regimului pe care dumneavoastra il propuneti pe site ce tratament am putea urma? Eu am luat enterolactis si ma simt mai bine. Pot sa-i dau si ei enterolactis? Cum sa procedez? Antibiotic nu a luat cu exceptia a 4 zile de Furazolidon, in vara.
Va multumesc!
3 comentarii
0
06-01-2014, ora 16:30
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua!

Puteti sa-i dati si fetitei Enterolactis, in dozajul adecvat varstei (care ar trebui sa fie precizat
in prospect). Deasemenea, cred ca ar ajuta si un tratament homeopat natural (e nevoie de o consultatie
speciala, efectuata de un medic homeopat sau cu competenta in homeopatie).
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
06-01-2014, ora 17:59
elena333
Nu este medic/terapeut
elena333
Va multumesc pentru raspuns.
Am fost si la medic homeopat si i-a prescris Trifyla. Am cumparat acest produs insa atunci cand am vazut modul de prezentare am ezitat sa i-l dau. Ea doreste sa manance foarte multe dulciuri si lactate. Am convins-o sa ia o pauza dar as vrea sa completez si cu ceva tratament (daca exista).
0
06-01-2014, ora 19:51
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Produsele homeopate sunt naturale si nu prezinta toxicitate. Puteti sa-mi spuneti mai concret
ce v-a deranjat la modul de prezentare ?
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Flegma în gât - ce este și de ce apare?
  •