Secretie maro dureri abdominale...URGENT !!

09-05-2013
Nath25years
Nu este medic/terapeut
Nath25years
Buna ziua !!!

Ma confrunt cu o problema de ceva vreme care ma ingrojoreaza foarte tare.
Tin sa mentionez ca am 25 de ani, am inceput sa folosesc anticonceptionale de aprox. 1 si jumatate ( Diane 35), fara prescriptia medicului si de atunci am tot avut complicatii in ceea ce priveste actul sexual si secretiile vaginale, si anume : dupa cateva luni de la inceperea utilizarii anticonceptionalelor am observat schimbarea secretiei vaginale intr-o culoare usor verzuie insotita de mancarimi, usturimi si dureri in timpul actului sexual. Am urmat un tratament cu ovule timp de 3 zile, dupa care a disparut si a reaparut usor usor cu timpul. Pe parcurs, secretia si-a tot schimbat consistenta, cantitatea si culoarea, in prezent fiind maro inchis insotita de dureri abdominale, ca la inceputul menstruatiei, am observat aceasta secretie dupa fiecare act sexual. Am contactat medicul ginecolog in urma caruia am urmat tratament cu antibiotic, fiind diagnosticata cu candida. dupa 10 zile de tratament, timp in care secretia maro a disparut, am avut un contact sexual si in urma acestuia secretia maronie a reaparut insotita de durerile abdominale.
Mai vreau sa mentionez ca eu folosesc de aprox 6 ani doar tampoane interne ( si ma gandesc ca ar fi o cauza a problemei), am de asemenea un prieten stabil, fideli unul celuilalt, care si el s-a confruntat cu niste probleme in urma cu ceva vreme, urmand impreuna tratament cu antibiotic.
Ieri am mers la doctor din nou, si mi-a spus ca problema ar putea fi de la partenerul meu, in conditiile in care secretia mi-a reaparut dupa actul sexual, insa acesta din urma insista sa imi spuna ca nu are nici un simptom ciudat, dar va merge sa consulte un urologist, la sfatul medicului meu.
Mai tin sa precizez, ca sunt in perioada de stand by a anticonceptionalelor (perioada de 7 zile) si astept sa imi vina menstra.
In urma ecografie si analizelor de sange, medicul mi-a mai spus ca nu am nici o alta complicatie ca totul este in regula.
In prezent astept rezultate parteneruui meu de la urologist si apoi medicul meu mi-a spus sa merg din nou la dansul pentru un alt tratament.
Dar sunt totusi foarte ingrijorata, pentru ca nu am avut niciodata simptomele acestea, poate aveti vreun sfat pentru mine, sper totusi sa nu fie vorba despre ceva foarte grav.

Va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.