secretie maronie

03-02-2013
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
buna, am o intrebare de dimineata am observat ca am o secretie maronie cu niste firisoare subtiri de culoare maro inchis, ciclul menstrual am avut pe data de 19, zilele trecute am avut niste crampe ingrozitoare ca si la menstruatie dar durerea nu persista...de la ce e secretia asta?
4 comentarii
0
03-02-2013, ora 16:43
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
am omis sa precizez ca luna trecuta am avut candidoza si am facut un tratament cu canesten gyn3 ovule, contact sexual am avut cam acum o saptamana, imi fac griji nu stiu de la ce e
0
04-02-2013, ora 12:11
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cel mai probabil esti la ovulatie, si de aceea ai avut acea secretie maronie. Unele femei au chiar o mica sangerare la ovulatie si dureri de ovare, crampe abdominale..
Daca toate aceste simptome se opresc si menstruatia iti vine normal luna aceasta, atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi.
0
04-02-2013, ora 22:04
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
dupa aceasta secretie mi-a venit menstruatia normal trebuia sa imi vina peste 11-13 zile
0
06-02-2013, ora 12:05
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Atunci este vorba despre o dereglare hormonala ori o anexita, poti merge la medic pentru un consult ori astepti urmatoarea menstra si daca vine normal atunci e in regula, daca nu, atunci mergi la ginecolog clar.. Daca durerile persista mergi neaparat la un control, cat mai curand.
Oricum, nu te impacienta, nu e nimic grav in mod sigur, orice femeie se confrunta cu dereglari de multe ori in viata.
Ovulele si candidoza nu modifica ciclul menstrual, este vorba despre cu totul altceva acum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •