Secretie mirositoare, zona intima

24-01-2008
alt_anonim
Nu este medic/terapeut
alt_anonim
Buna ziua, am si eu o problema de cateva saptamani.
In zona intima, intre scrotul stang si piciorul stang apare o secretie care miroase destul de urat.
Nu se observa secretia, deci nu are nici o culoare, insa pielea in zona respectiva este mai lucioasa, mai alunecoasa.
Vreau sa stiu daca exista vreo crema cu care ma pot da sa imi treaca, sau care ar fi solutia sa scap de aceasta problema.
Va multumesc anticipat
3 comentarii
0
25-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Cel mai probabil este o micoza (ciuperca). Ai grija sa-ti schimbi cat mai des lenjeria si daca poti poarta o perioada, pana te vindeci, lenjerie mai larga, cu picior, care sa nu irite deloc zona. Aceste micoze dispar, uneori, pentru o perioada, dar pot recidiva. Inearca Nidoflor ung. aplicat de 2-3 ori pe zi pe toata zona afectata si cativa centimetri in jur. Spala zilnic zona cu apa si sapun, bine, si lasa sa se usuce sau numai tamponeaza. nu sterge insistent cu prosopul pentru ca accentuezi iritatia si se va extinde ciuperca.
0
26-01-2008, ora 00:00
alt_anonim
Nu este medic/terapeut
alt_anonim
Multumesc mult pentru ajutor. Va voi asculta sfatul
Mult noroc si o zi buna
0
30-08-2010, ora 00:03
OrPh3U
Nu este medic/terapeut
OrPh3U
Am o problema, mi-a aparut in zona superioara penisului niste bubite, care ulterior am observat ca au inceput sa creasa poate fi o ciuperca ?cum as putea sa aflu ce e, k sa pot rezolva aceasta problema.
Multumesc aniticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •