secretie urat mirositoare

22-12-2011
kikidualcore
Nu este medic/terapeut
kikidualcore
As dori un raspuns la o intrebare mai delicata : cam din vara am sesizat ceva dubios in legatura cu o secretie vaginala urat mirositore, am crezut ca e ceva trecator, nu m-am gandit la o boala venerica, pt ca banuiam ca atunci secretia ar trebui sa fie insotita si de mancrimi sau usturimi, dar aceste simptome nu le-am avut.Cu toata igiena intima riguroasa pe care o fac zilnic, dupa 1-2 ore de la dus, incepe sa se simta iarasi acel miros, si e f f deranjant si jenant, te intrebi oare ce gandesc cei din jurul tau, care in mod sigur simt si ei mirosul.Mirosul parca este de varza stricata, scurgerea nu e f abundenta.La perioada de ciclu menstrual, mirosul este parca si mai intepator si mai strident.
Daca ma puteti ajuta cu un sfat sau o parere.
4 comentarii
0
22-12-2011, ora 23:47
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Mergeti la un consult ginecologic si un examen de secretie vaginala. Uneori infectiile astea se pot complica si se trateaza mai greu. De retinut: mergeti la consult fara sa va spalati intim si fara raport sexual, cu minim 24 h inainte.
0
30-03-2017, ora 12:01
M.2705
Nu este medic/terapeut
M.2705
Si eu am aceeasi problema.am probleme cu ovarele eu.mai exact am ovare polichisice si iau anticonceptionale karissa impreuna cu 4 femmina.cu toate astea nu mai ma simt bine deloc de la ele in sensul ca ma balonez si am stari de voma si nu reusesc sa vomit.le iau de doi ani si am tot fost la dr ginecologi nenumarati au zis sa le iau in continuare intrucat anul trecut am avut un chist spart.m-am tot gandit ca o fi de la anticonceptionale.desi ma spal la ceva timp am mirosul acela de varza si parca mai tare se simte dupa ce urinez.ovarele mi-au afectat si rinichii.mi-am facut toate analizele de secretie.acum iar le-am refacut+ papanicolau.astept sa vedem ce diagnostic am ca trebuuie sa mi le fac si pe acelea anuale+ hpv sa vedem cum ma prezint.parca am innebunit.ajunsesem sa ma spal in zona intima cu bicarbonat dar nimic..clar e ceva din interior.ce ma sfatuiti sa fac? As intrerupe o perioada anticonceptionalele dar de frica cu chistul mi-e frica.am 3 geluri intime: unul de la lidl cu mild aloe vera cu ph 4.5, unul cu acid lactic protective si unul cu parfum( venus).am impresia ca nu mai ma impac nici cu ele pt ca mirosul urat de varza persista.
0
30-03-2017, ora 12:24
M.2705
Nu este medic/terapeut
M.2705
La analizele de anul trecut mi-a iesit la imunologie negativ, rezistent la ofloxacin, ciproflacin, antibiograma lincomicina, sensibil la eritromicina, roxitromicina, azitromicina si la restul.prezent ureaplasma 10*4UFC/prelevat.antibiograma sensibil tot.
La culturi: prezent streptococcus grup B.
Microscopie: relativ frecvente celule epiteliale, relativ leucocite, frecventi bacili gram pozitivi polimorfi, rari loci gram pozitivi izolati, relativ detritusuri celulare.
0
28-09-2017, ora 19:18
floricel26
Nu este medic/terapeut
floricel26
Si eu am o problema asemanatoare: secretie roz- maronie urat mirositoare la cateva zile dupa un contact sexual neprotejat. Am avut sangerare abundenta si dureri dupa contactul sexual, mentionez ca nu am avut relatii intime de aprox 5 ani si doar protejate. In urma unei ecografii abdominale am aflat ca am uterul marit.
Ce analize ar trebui sa fac la medicul ginecolog? Multumesc!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.