Secretie Uretrala Purulenta Galben-Verzuie

06-04-2009
alecco29
Nu este medic/terapeut
alecco29
Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat in situatia in care ma aflu: De aproximativ 2 saptamani mi-a aparut o secretie uretrala purulenta de culoare galben verzuie (fara miros) FARA a fi avut vreun CONTACT sexual neprotejat.
La inceput in primele 2-3 zile a fost mai solida mai gelatinoasa, sa zic asa, ca o secretie nazala, ulterior devenind mai fluida si mai abundenta...in special dimineata!

In urma unui control la medic, si in timp ce asteptam rezultatele la analiza din cultura secretiei, mi s-a dat sa iau Ciprofloxacin 1 la 12h timp de 5 zile.tratament care tre sa mentionez NU a avut nici un efect.
Revenind la medic dupa rezultat, am aflat spre marea surprindere si a doctorului ca NU am nimic.
Analizele si rezultatele care le-am facut sunt urmatoarele:

Secretie Uretrala Barbati Flora : - Frotiu Gram Frecvente celule epiteliale, absente PMN, rari bacili gram pozitivi scurti
Cultivare Bacterii Aerobe: - Necrescut la 48h
Secretii Uretrale Barbati : - Examen Micologic - Levuri 15313 - necrescute la 5 zile
Secretii uretrale Barbati : - Trichomonas - Absent

Dupa aceste analize am fost trimis sa fac si analiza clamiidiilor sau ceva de genul acesta si rezultatul ( dinnou cu maaare surprindere) a fost urmatorul:

Detectia Ag Chlamydia Trachomatis - 2 NEGATIV

Mentionez ca in continuare am o usturime considerabila (de genul senzatiei de arsura) la fiecare urinare si am observat ca aceeasi senzatie, poate chiar mai accentuata, o am la ejaculare.
In momentele de erectie (in special dimineata sau in timpul noptii) simt o durere insuportabila si o jena pe uretra.

Daca ar putea cineva de specialitate sa imi raspunda despre ce este vorba, sau cineva care a trecut prin asa ceva...v-as fi TARE RECUNOSCATOR!

Multumesc.
3 comentarii
0
07-04-2009, ora 07:12
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
din cate stiu eu culoarea asta este specifica gonoreei...!?dar de unde?
0
17-04-2009, ora 17:32
alecco29
Nu este medic/terapeut
alecco29
este intradevat specifica.si se manifesta la fel...in mare parte.sa zicem ca in cazul gonoreei este ceva mai dureroasa si insuportabila...dar nu e!
Am avut asa ceva acu vreo 2-3 ani.si am crezut ca a recidivat cum am fost de altfel avertiza la momentul respectiv ca se poate intampla.dar nu este! :(
0
26-10-2012, ora 13:20
utilizator2012
Nu este medic/terapeut
utilizator2012
Deci ce aveai ? ca eu ma aflu exact in aceeasi situatie ca tine acum :((... Cu medici vizitati, cu antibiotice luate, cu problema nerezolvata, tot ma mananca tot mi se scurge ceva din omuletz.. tot ma ustura la urinare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: