Secretie vaginala.

06-04-2010
Carmen75
Nu este medic/terapeut
Carmen75
Buna ziua.am si eu cateva nelamuriri.Am facut in decembrie cultura secretie col uterin si mi-a iesit un streptococ hemolitic de tip B.Pe baza antibiogramei Dr mi-a dat tratament cu Ciprofloxacina si ovule-Fluomizin.Dupa terminarea tratamentului, am refacut analiza si mi-a iesit acelasi streptococ.Am urmat alt tratament cu Zinnat si aceleasi ovule.Dupa terminarea tratamentului, am simtit ca nu si-a facut efectul nici de data aceasta.Am fost la Dr si mi-a zis ca nu stie de ce nu mi-a trecut ca ea nu stie ce sa-mi mai dea.Am plecat si am refacut analiza la alt laborator, dar de data asta nu mi-a iesit nimic si totusi eu am aceeasi secretie si colac peste pupaza a inceput sa ma si manance(foarte tare)Si uite asa de trei luni iau medicamente si nu stiu ce sa mai fac.Daca Dr mi-a zis ca nu stie ce sa-mi dea, eu nici atat.Asa ca va rog daca se poate sa-mi dati un sfat.Multumesc.
2 comentarii
0
06-04-2010, ora 13:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nici un medic nu te poate ajuta cu medicamente chimice. Nu exista nici un medicament sa vibndece asa ceva si aici in forum intra f. multi cu cazuri ca ale tale.
Mancarimea iti vine chiar de la "tratamentele" facute.
Nici analizele nu duc la nimic caci nu ajuta deloc sa sti ce bacterii sunt in corp cand nu sti cum sa le faci sa dispara si nici macar nu sti de ce sunt acolo. Bacteriile nu sunt oricum cauza bolii ci urmarea ei !
Astfel de analizele sunt deci folositoare numai pt. profitul clinicilor, a doctorilor si ale industriei farmaceutice.

Daca vrei sa te vindeci trebuie sa uiti medicina alopata si fanii ei si sa apelezi la o medicina care este in stare sa vindece cu adevarat. Mergi la un medic homeopat cu experienta; in homeopatie se vindeca asa ceva destul de usor si asta fara a dauna in acelasi timp trupului. Insa cu cat mai multe tratamente daunatoare vei face (toate ti-au daunat pana acum) cu atat mai greu va fi sa te vindeci pe urma si sa repari daunele aduse de astfel de "tratamente."
0
06-04-2010, ora 20:20
Carmen75
Nu este medic/terapeut
Carmen75
Va multumesc pentru raspuns.As mai avea o intrebare.De la plafar nu pot sa iau niste medicamente naturiste pentru asa ceva ca exista o gramada de asemenea medicamente care fac mult bine?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.