Secretie vaginala abundenta!

19-04-2008
liuka20
Nu este medic/terapeut
liuka20
De aprox.o luna, am o secretie vaginala foarte abundenta, dar nu in fiecare zi, nu este urat mirositoare(doar cateodata se mai intampla sa miroase parca a antibiotice), desi nu am mai luat de mult timp, pt.ca nu a fost nevoie.este de culoare alba, cateodata galbuie si este lichida.In ultima perioada am si mancarimi la intrarea in vagin.Din cate am citit pe acest forum, cred ca ar fi vorba de o candidoza...dar nu stiu sigur si de asta as vrea sa ma ajutati cu un sfat macar...Am fost la farmacie si mi-am luat Canesten, dar tot nu a trecut.Mentionez ca am aproape 21 de ani si mi-am inceput viata sexuala acum 5 luni, insa nu m-am protejat niciodata...prietenul meu nu are nici o boala..din cate mi-a spus.si poate din cauza asta nu am luat niciodata nici o masura de protectie, deoarece cand ejaculeaza..nu o face niciodata "inauntrul meu"
2 comentarii
0
19-04-2008, ora 00:00
dana_diana
Nu este medic/terapeut
dana_diana
probabil ca este candidoza... cel mai bine este sa te duci la un dr ginecolog sa iti faca o analiza de secretie...iar el iti va prescrie probabil niste ovule.nu mai fa tratament fara sa mergi la medic...faptul ca prietenul tau ti-a spus ca nu are nici o boala, nu iti ofera nici o garantie, asa ca ai mai multa grija.e posibil sa aiba si sa nu aiba simptome.multe fete au patit-o, asa ca ai grija.iar in privinta ejaculatului, aceasta metoda nu o sa te fereasca de o sarcina nedorita pt ca nu se stie daca nu o sa scape inauntrul tau cateva picaturi inainte sa se retraga...
0
22-04-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
este indicat sa faceti un examen de secretie vaginala si o cultura din col, in functie de rezultat veti primi si un tratament adecvat.
Toate cele bune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Menstruația abundentă
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •