secretie vaginala de culoare galbena

20-07-2008
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
buna ziua tuturor problema mea consta in faptul ca acum osaptamana si jumatate am avut mancarimi intense inzona vaginala care au durat vreo 3 zile roseata a vagimnului in tot acest timp am avut si mici dureri ale vaginului dar si ele au durat cam 3 - 4 zile.Secretiile au fost la inceput alb galbui si acum tot asa sunt in schimb a mai aparut o mica secretie de culoare alb si natura putin vascoasa.Inca un detaliu aceste secretii imi lasa chilotii intariti deci aceste secretii cand se usuca se intaresc pe chiloti.INca ceva de precizat in tot acest timp de 1 sapt si jumat am avu mici dureri in gat foarte ciudate si firisoare rosii de sange in ochi. INSa incepand tot cu aceasta data cu secretiile mi s-a declansat si o mancarime puternica pe piela carese accentua noaptea.Acest tip de mancarime a inceput cu o singurabubita care ma manca intens.Deci zona unde ma manca o scarpinam intens ssi se transforma in ceva asemanator cu o urzicatura si apoi se intarea foarte tare si aparea ca un fel de neg.Mancarimile au durat cam 3 zile dupa care au disparut lasand pe alocuri urme ca niste mici pete maronii pe piele.MEntionez ca mancarimea a inceput in zona de sub sanul drept.NU stiu daca au legatura cu secretiile vaginale dar cred ca nu va rog din tot sufltul sa-mi dati si mie o mana de ajutor si va multumesc
4 comentarii
0
20-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nu stiu daca au vreo legatura toate aceste simptome sau e doar o coincidenta!contacteza un medic dermatolog pt bubitele acelea iar pt secretie mergi la ginecolog si fa=ti un examen de secretie si vezi ce rez.iese.bubitele ti-ai disparut sau ti-ai mai aparut si altele?
0
20-07-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
multumesc jaqeline pentru parerea ta insa eu am fost deja la medic si problema este ca mi-a dat o re teta cu ovule si mi-a spus ca este o infectie vaginala cu bacterii dar in schimb nu mi-a spus cum se numeste afectiunea de care sufar sau de ce natura este nu mi-a spus absolut nimic nici macar cum am capatat chestia asta asa sau prin transmitere sexuala
0
22-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
infectia vaginala se poate depista doar in urma unui examen de secretie?ai facut vreunul?ca daca nu, mergi si fa-ti un examen al secretiei si apoi o sa iti iasa exact ce ai!!mergi la un medic ginecolog!!la altul daca cel la care ai fost nu a stiut ce sa faca!!succes
0
23-07-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
multumesc frumos dincate m-am informat ar fi vorba despre o candida iar analizele tocmai le-am dat la laborator mersi frumos pentru sfaturile tale si tie iti doresc sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •