Secretie vaginala modificata

11-03-2012
Natalia23
Nu este medic/terapeut
Natalia23
De cateva zile am o scurgere ciudata.La inceput branzoasa si aveam si mancarimi, dar au trecut pt ca m-am dat cu unguent cannesten, crezand ca am candida.Acum secretia nu mai e branzoasa, desi nu mi-am bagat ovule, a devenit un galbui inchis si are un miros urat, dar nu e din ambundenta, cantitativ e normala.Ce poate fi?Astept raspuns...
2 comentarii
0
11-03-2012, ora 19:51
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar putea fi vorba de o trichomoniază. Dar nici alte variante nu sunt excluse. Cel mai bine este să mergeţi la doctorul dv, care probabil că vă va face un examen de secreţie.
0
12-03-2012, ora 03:54
Natalia23
Nu este medic/terapeut
Natalia23
Multumesc pt raspuns, dar ma indoiesc ca am asa ceva.

Simptome si semne:

"La femeie, boala se manifesta printr-o vulvovaginita acuta (inflamatie a vulvei si a vaginului): pierderi (leucoree) abundente, galben-verzui, urat mirositoare, care declanseaza o roseata si mancarimi vii, la acestea se asociaza, adesea o atingere urinara: jena la urinat (disurie), arsuri in timpul mictiunii, mictiuni prea frecvente (polakiurie). Uneori simptomele sunt mai discrete: arsuri si mancarimi usoare, dureri in timpul raporturilor sexuale."

Am si specificat ca nu sunt abundente, nu sunt verzui, nu urinez des si nici nu ma ustura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •