secretii abundente dupa sex

16-03-2007
green3
Nu este medic/terapeut
green3
Buna! Am secretii destul de abundente dupa actul sexual. Nu mi se pare normal si ma intreb ce ar putea sa le cauzeze. O infectie urinara sau de alt tip? Nu am avut intotdeauna asa. Nu prezint simptome de candidoza sau altceva. Ar putea sa ma lamureasca si pe mine cineva?
7 comentarii
0
17-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Esti barbat sau femeie?
Cat timp dureaza secretiile dupa actul sexual?
0
18-03-2007, ora 00:00
green3
Nu este medic/terapeut
green3
sunt femeie. nu dureaza dupa actul sexual.se manifesta in timpul acuplarii, nu dupa. m-am exprimat gresit cand am postat enuntul prima data. sa presupun ca asa se manifesta organismul meu atuci cand ma excit? mi-am inceput viata sexuala cam de jumate de an, si initial nu se intampla asa. mentionez ca e vorba de o secretie incolora, e ceva ce nu am in restul timpului, e legata de actul sexual.
0
19-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Secretia este fiziologica, adica normala si depinde atat de gradul de excitatie cat si de perioada din ciclu in care te afli ( in perioada fertila secretia este mai abundenta).
0
07-08-2009, ora 11:49
lav24
Nu este medic/terapeut
lav24
buna!am 17 ani si de 3 ani am niste secretii care in apropierea ciclului sunt de culoare galbena si in rest alba.nu stiu ce ar putea fi.pt ca nu ma ustura, nici nu am mancarimi nimic altceva decat o secretie vaginala.a aparut inaintea ciclului menstrual.e normal?
0
07-08-2009, ora 19:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca ai inceput activitatea sexuala trebuie sa mergi la un ginecolog pentru examinarea secretiei.
0
07-08-2009, ora 20:42
lav24
Nu este medic/terapeut
lav24
da.dar am inceput.o acum 8 luni..
0
12-08-2009, ora 15:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Puteai sa o incepi si acum doua zile! Daca ai o secretie vaginala care nu o aveai inainte, ea trebuie examinata!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •