Secretii in gat

03-08-2017
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Pt Domnul Doctor va rog din suflet sami raspundeti.De cativa ani ma stiu cu sinuzita si secretii an gat.Mai nou am un reflux esofagian.Unii dumicati ai simt ca se rostogolesc an esofag simi ramane senzatia ca mia ramas totul an gat.Abia mai respir din cauza secretiilot care vin din trahee si gat uneori ca o guma galbena dar fragmente f mici.Iau nexium de o luna si nu atiu ce sa tratez refluxul o raceala pe trahee sau sinuzita.Nici macar asigurare medicala nu am si numi permit atat de multe controale.Ce credeti ca ar putea fi ?Am uitat sa va spun ca dimineata ma trezesc cu gatul umflat si o senzatie de dilatare sau un dumicat de mancare ramas an gat.pfffff nici nu stiu cum sa explic ami cer scuze sant antro stare de panica maxima
9 comentarii
1
05-08-2017, ora 00:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 deja stii ce ai.. REflux gastro esofagain si sinuzita
nu e cazul sa dai bani pe alte investiagtii
2 Citesti pe internet ce NU ai voi sa consum pentru gastrita si reflux
3 cum se fac inhalatii si spalaturi nazale pentru sinuzita
4 NU mai consumi Lactate si dulciuri si fainoase..care prduc MUCUS si secreii
0
05-08-2017, ora 10:49
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
va multumesc frumos pt raspuns.Prima data cand am postat aici vam spus ca am aceste simptome dar ca nu.nu am simptome de reflux si miati spus ca asta este ansa simptomele de reflux mai clare au aparut acum ati avut mare dreptate.Am an casa un aparat de arosoli din acela cu masca care se pune la gura dk credeti ca mar ajuta ce anume sa cumpar pt a mai scapa deaceste secretii?mu, tumesc f mult si va doresc multa sanatate.
0
09-08-2017, ora 17:34
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Am rugamintea sami spuneti cum sami hidratez faringele dk vit A ami da usturimi si nu o suport.SE POATE CU PASTILE VIT A?
0
09-08-2017, ora 21:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
vit A si vit E intern, in capsule
local Dezinflan gat sau Faringo sprey
0
18-08-2017, ora 20:07
Vasi-lica
Nu este medic/terapeut
Vasi-lica
Ma alătur problemei, o întrebare, cu ce sa fac aerosoli, ce substanțe? Nu suport nimic mentolat, eucalipt sau salvie, astea tari, nici pastă de dinți, pe linga ca nu suport parfumuri, fum și toate chimicalele de curățenie, e tare dar mie Bun doar gingerul ceai din rădăcină, mulțumesc, deci revenind cu ce substanțe sa fac aerosoli?
0
19-08-2017, ora 21:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
prospan picaturi 30 cu 5 ml ceai de musetel
0
12-09-2017, ora 23:04
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
dle doctor ami cer scuze dar nam anteles musetelul cu prospanul pt inhalatii cu aburi nu pt a se pune an aparatul de aerosoli am anteles bine?an aparat eu am folosit doar fiole
0
13-09-2017, ora 07:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
in aparatul de aerosoli se pune fiole de ce medicament aveti nevoie + 30 pic de prospan
plus 5 ml de cei cald de musetel in loc de ser.fiziologic
0
18-09-2017, ora 00:05
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
dle doctor am fost la pneumo am facut radiografie iar dna dr mia spus ca nu am bala de plamani ansa am o bronsia tabagica acutizata de raceala, Cu mari eforturi financiare am fst si la orl unde am dat peste o dna dr f nervoasa si a tipat ca dk eu am secretii de cativa ani an gat nu mapoate face ea bn cu o reteta siok am primit andrumare catre niste analize si exudat faringian si nazal.Astept sa treaca 10 zile sa pot face si acest exudat pt ca aml luat antibiotic ansa nefiind asigurare nu dispun deloc de atati bani pt a plati consultatii fara ca macar sa se uite an gatul meu macar.An prezent simto durere an gat an spatele maruluilui adam care radiaza anjos putin si elimin secretii galbene uneoritransparente dar f vascoase ansa cel mai rau ma deranjeaza senzatia de nod an gat care apare si dispare.Dimineata cand ma trezesc tusesc ca magarul din gat si am niste senzatii ciudate ba whizing ba se usuca ba ustura.am platit si consultatie iar eu simt ca oiau razna ma gandesc numai sa nu cumva sa am cancer ce crdeti ca ar putea fi acolo jos an gat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Flegma în gât - ce este și de ce apare?
  •