secretii maronii cu sange...ajutati-ma!!!

29-03-2009
cosmina90
Nu este medic/terapeut
cosmina90
buna ziua!
menstruatia mi s"™a terminat cu o saptamana si cateva zile in urma (mi"™a venit la timp), dar acum prezint niste scurgeri vaginale maronii care contin si sange. aceste scurgeri le am de 2 zile, si nu sunt foarte abundente. Deasemena am o durere de burta (ca si cea dinnaintea menstruatiei) dar foarte slaba si durere de cap..si aceasta foarte slaba. tin sa precizez ca am avut un contact sexual neprotejat cu mai mult de o luna in urma, insa prietenul meu nu a ejaculat in interiorul vaginului. Iar innainte de aparitia acestor scurgeri "m"™am jucat" cu prietenul meu, fara act sexual propriu-zis, insa el mi"™a introdus degetul in vagin. Inca ceva...imediat dupa terminarea menstruatiei am avut o zi in care ma simteam rau, cu semne specifice sarcinii (stari usoare de greata, durere de cap, somnolente) insa nu am cumparat un test deoarece simptomele au disparut in ziua urmatoare, gandindu-ma ca se pot datota alimentatiei necorespunzatoare si faptului ca sunt foarte slaba. Vreau sa stiu care este cauza acestor scuregeri "ciudate" si daca ar putea sa aiba vreo legatura cu o posibila sarcina. va rog sa imi raspundeti pentru ca sunt foarte ingrijorata.
va multumesc!
1 comentarii
0
12-12-2010, ora 21:21
minorvalerica
Nu este medic/terapeut
minorvalerica
ceea ce eu itit recomand ca si femeie sa faci controale regulate la ginecolog si nimic sa nu ti se para minor, totul are o explicatie si e bine sa o afli din surse sigure, crede-ma dormi mai linistita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.