Secretii maronii dupa tratament anexita

03-10-2012
rocmar
Nu este medic/terapeut
rocmar
Buna seara.
Sper ca un medic de specialitate sa ma ajute cu un sfat in legatura cu urmatoarea problema:
Acum o saptamana jumatate, m-am prezentat la un control ginecologic unde mi s-a desoperit o anexita si ovarul drept hiperactiv din cauza intreruperii de 1 an de zile a anticonceptionalelor.
Tratamentul pentru anexita a constat in ovule cu betadina si ovule klion plus un antibiotic, amoksilav.Ovulele a trebuit sa le iau o seara da..una nu.Cate 7 din fiecare.
Intr-una din seri am incercat sa introduc ovulul Klion, dar nu m-am prea descurcat.Mai exact am simtit cum ovulul a ramas oarecum blocat si nu am mai insistat cu introducerea lui, pentru a evita anumite leziuni.A doua zi dimineata, pe absorbant, am observat ca ovulul nu se dizolvase asa cum a trebuit si l-am gasit sfaramat..inmuiat...cu cateva firicele de sange.De atunci..au trecut 4 zile, iar in prima zi am avut o scurgere rozie(m-am gandit ca e probabil vreo leziune minora), iar in urmatoarele 3 zile o scurgere de mica intensitate maronie. Initial am crezut ca e ciclu, dar dureaza cu aceeasi intensitate si culoare de cateva zile, fara alte modificari, in plus, cliclul trebuia sa-mi vina peste vreo 6 zile si nu am avut niciodata dereglari.
Din pacate medicul la care am fost nu este de gasit si am apelat la experienta unora de aici in speranta ca ma puteti ajuta cu un sfat. Ce-ar putea fi?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.