secretii nazale

09-03-2014
maria bella
Nu este medic/terapeut
maria bella
buna ziua! baiatul meu de 5 ani are de aprox 2 3 luni niste secretii nazale albe spumoase vascoase pe care nu le poate elimina doar daca ii pun apa de mare si sta pe spate tragand aer f tare pe nas se duc in gura. am fost la orl unde am facut analiza secretiei care a iesit bine fara nici un virus, am primit tratament nasonex pic si aerius si dupa 2 sapt de tratament nu avem nici un rezultat. va rog sa ma sfatuiti ce sa mai fac. multumesc!
2 comentarii
0
09-03-2014, ora 12:20
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Puteti consulta si un medic homeopat. Un remediu homeopat potrivit este Kalium bicromicum 9CH- 3 granule de 3 ori pe zi, 10 zile. Remediile homeopate se administreaza sublingual, direct din capacel( nu le atingem ca sa nu le inactivam), cu 30 minute inainte de masa.Numai bine
0
09-03-2014, ora 21:22
maria bella
Nu este medic/terapeut
maria bella
multumesc! posibil sa incercam.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •