SECRETII URAT MIROSITOARE

08-08-2009
mandra7
Nu este medic/terapeut
mandra7
buna seara!am si eu o problema de vreo luna de zile.simt des nevoia de amerge la toaleta. am constatat ca exista si o secretie urat mirositoare. am mers la ginecolog unde am facut babes papanicolau iar rez a fost COLPITA, REZ ANALIZEI ESTE URMAT:FROTIU-satisfacator, modificari celulare benigne, modificari asociate cu inflamatie, tbs inlamator.ca si tratam am luat poligynax iar secretia a disparut dar au ramas urinarile dese.am facut si urocultura care a iesit sterila si sumar de urina unde rez este:DENSITATE-1030, PH-6.ALBUMINA-negativ, GLUCOZA-negativ.CORPI CETONICI-negativ, UROBILINOGEN-normal, PIGMENTI BILIARI-negativ, SEDIMENT EPITELII-relativ frecvente, SEDIMENT LEUCOCITE-f rare.SEDIMENT OXALAT DE CALCIU-f rare.va multumesc din suflet si sper ca se poate gasi o rez.
cu stima mandra7
1 comentarii
0
16-02-2010, ora 17:39
lazar cartmen
Nu este medic/terapeut
lazar cartmen
buna seara!am si eu o problema care ma cam sperie!o secretie urat mirositoare de vre-0 saptamana.am fost la medic si mi-am facut secretia rezultatele fiind urmatoarele;celule epiteliale poligonale frecvente celule epiteliale rotunde rare celule cu aspect de clue cell rare leucocite rare hematii absente tricomonas absent levuri rare inmugurite prezente hife pseudohife prezente.ulterior am aflat ca sant si insarcinata.ce tratament pot urma?medicul meu mi-a spus ca nu am nimic iar eu credeti ma nu ma mai suport.va rog sa ma sfatuiti in privinta analizei daca e grav si ce tratament trebuie sa urmez.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.