Secretii vaginale apoase abundente

19-06-2016
profirina
Nu este medic/terapeut
profirina
Am de aproximativ 1-2 ani secretii vaginale apoase extrem de abundente, in special dimineata cand ma ridic din pat.In general nu au culoare sau miros, dar exista perioade cand sunt putin galbui si cu miros puternic de branza.Sunt perioade intre menstruatii cand vaginul meu este extrem de uscat si perioade cand trebuie sa port tampon normal, intrucat ma ud pana la genunchi cu acea secretie.Zilele trecute, dupa ce mi-a trecut menstruatia(care mi-a venit cu mare intarziere ), am avut doua zile secretii apoase extrem de abundente si cu mirosul specific de branza, ba chiar usor fetid. A fost asa de intens, incat mirosea si in urma mea pe unde treceam.Mentionez ca am 47 de ani si doua fibroame, din cate stiu eu unul este submucos.L medic am fost pentru aceste scurgeri si am cerut sa mi se faca un test Papanicolau si un examen al secretiei, insa am fost refuzata pe motiv ca nu este cazul si ca oricum am cavitatea vaginala plina cu lichid si nu se poate face nimic.Nu am pierderi in greutate, am pofta de mancare, nu am dureri pelvine decat in perioada menstruatiei care este abundenta si prelungita.
Va multumesc pentru rabdarea cu care veti citi acest mesaj si anticipat pentru raspuns.
1 comentarii
0
23-06-2016, ora 00:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In principiu secretie urat mirositoare inseamna infectie.
Secretia sanatoasa trebuie sa fie alba transparenta ca albusul de ou.

Trebuia test secretie si ecografie transvaginala la problemele dv.

Sugestia mea e sa mergeti la alt medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: