Semipareza pe dreapta? Niciun diagnostic încă...

18-09-2013
sorin_Buc_80
Nu este medic/terapeut
sorin_Buc_80
Buna ziua,

Ma numesc Sorin, am 33 de ani. De aproxim. 1 an si jumatate am o slabiciune musculara la nivelul picioarelor si mainilor. Uneori este acompaniata si de dureri de oase (tibie, coaste, omoplati). De aproxim. o luna misc piciorul drept cu mare dificultate si am observat o amorteala a piciorului si dureri pe muschi de la coapsa si pana la talpa. Ma misc din ce in ce mai greu iar mana dreapta este si ea mai amortita, desi o pot inca misca, dar nu la fel de bine ca stanga. Este ca un fel de semipareza pe dreapta. Piciorul stang are si el probeleme dar nu asa mari ca dreptul. Am facut nenumarate analize de sange, am fost si la neurologie, deocamdata nu am nici un diagnostic. Acum un an am facut CT la cap dar atunci se cautau adenopatii si nu mi s-a depistat nimic ingrijorator, dar cum am spus, nu se cauta nimic din sfera neurologiei. Ori nu am nimerit peste un bun diagnostician ori simptomele mele au fost neglijate. Din ce am mai citit ar putea fi urmatoarele
- scleroza multipla
- accident vascular cerebral
- vreo infectie musculara?
- borelioza?
Ce parere aveti? Problema este ca piciorul si capacitatea de deplasare sunt din ce in ce mai afectate.

Sanatate la toata lumea!
- See more at: http://forum.romedic.ro/prod/Afectiune_neurologica_sau_altceva?_081293.html#sthash.nEqEzhck.dpuf
3 comentarii
0
18-09-2013, ora 14:28
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua Sorine,

stai f mult pe scaun?la munca si acasa?
ai si alte probleme de sanatate?

iti doresc sanatate maxima
0
18-09-2013, ora 15:51
sorin_Buc_80
Nu este medic/terapeut
sorin_Buc_80
Buna ziua Maria,

Până acum un an si jumatate, lucram cate 8 ore pe zi la birou, pe scaun. Acum din cauza ca am si probleme de concentrare, oboseala avansata si probleme cu piciorul si mana, lucrez mult mai putin pt. ca nu mai pot fizic. Am ameteli si probleme cu vederea, putin incetosata.
Mai am hipertensiune arteriala (tratament prestarium si norvask).
De ce? Ai avut si tu aceleasi simptome?
0
18-09-2013, ora 22:47
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
am trecut demult,
nu-ti pot da sfaturi
(eram hipotensiva..tot nu-i ok)

vroiam sa raspunzi pt a stii CUM sa-ti raspunda un medic

numai bine-ti doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: